Jezdci z Vysočiny vyhlíží svůj start na domácím Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou.

Již o tomto víkendu 10. a 11. července 2021 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jubilejní XXXX. ročník MANN-FILTER Zámecký vrch, závod automobilů do vrchu. Ten bude letos součástí seriálu mezinárodních závodů Maverick Hill Climb Czech 2021. Bude se jednat o jeden z nejvýznamnějších  automobilových  podniků v Kraji Vysočina. Toto úterý bylo ukončeno přijímání přihlášek jezdců a na seznamu přihlášených je celkem 157 přihlášených a z toho jich je 31 z domovského Kraje Vysočina. Ti si dovolují Vás pozvat do Náměště nad Oslavou jako fandy a diváky a to již od pátku, kdy proběhnou technické a administrativní přejímky vozů a jezdců po nichž bude znám přesný počet startujících.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – 21 – Houska Roman – BMW M3 – E1+2000-2WD

 

Pojďme se podívat, kteří soutěžící z Kraje Vysočina jsou přihlášeni a dovolují si Vás na víkendové závody pozvat. Domácí náměšťský Marek Rybníček (Nutrend Czech Team) se představí s novinkou rakouské továrny KTM, supersportem KTM X BOW GTX. Jedná se o okruhový speciál, který v letošní sezóně chce otestovat a přestavět tak, aby v příštím roce s ním mohl startoval v seriálu Mistrovství Evropy do vrchu. V barvách týmu KRTZ motorsport (Klub Racing Team Znojmo)  se opět po loňské premiéře představí trojice – David Komárek z Okříšek s vozem Mc F1 EVO, ze Sudic u Náměště nad Oslavou to bude Kristýna Fillová s Mitsubishi HULK 9 a se čtyřkolkovým Mitsubishi Lancer EVO 5 třebíčský Milan Motálek. Z jihlavského týmu SPZ-VYSOČINA jsou přihlášeni tři jezdci. Sourozenci Houskovi, Radek s Audi TT a Roman s BMW M3. V kategorii historických vozů je přihlášen Tomáš Homola s vozem BMW E30. Ve třídě S1 nad 2000 ccm/2WD jsou dvě dablérské dvojice. František Gruntorád a Jiří Borkovec z Náměště nad Oslavou s vozem Škoda Octavia RS a s Fordem Focus ST to jsou jezdci týmu HaD Racing z Jihlavy – Radek Hury a Luděk Doubek.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – Kašpar Vilém – Škoda Fabia RS – S1+2000-2WD

Pět jezdců by mělo reprezentovat tým VPKmotors z Kuroslep u Náměště nad Oslavou.  Vilém Kašpar, suverén ve třídě S1 do 2000 ccm se Škodou Fabia RS, jeho bratr Jaroslav s vozem Mitusbishi EVO IX a dabléři Tomáš Brůža a Filip Cakl s Fordem Fiesta.

Kostelecký Radek – Peugeut 206 GT – S1-2000 – Vírské serpentiny 2021

Ve třídě do dvou litrů třídy S1 jsou přihlášeni otec Radek a syn Tomáš Kostelečtí z třebíčského týmu KOSTA motors s Peugeotem 206GT. Další dvojici tvoří Josef Dohnal a Jana Kazdová z týmu Dohnal motorsport z Kněžic, jejichž závodním náčiním je Citroen C2 ve třídě S1 do 1600 ccm.

Čtyři jezdci jsou registrováni ve skupině E1. Ve třídě do dvou litrů to je Lukáš Sládek (Sládek racing team) ze Žďáru nad Sázavou s vozem Peugeot 206GTI.

V šestnáctistovkách to jsou tři jezdci. Z Humpolce, Bohuslav Krejčí (KR pro Škoda historik) se Škodou Rapid 130RH, David Oravec (Skalda Racing) z Třebíče s vozem Škoda Fabia a tím třetím je Martin Hort z Lipníku u Třebíče s Peugeotem 106.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – 31 – Dlouhý Petr – Sprint Car Barracura – Sprint Car-600

Ve třídě E2/SCB kartkrossových speciálů figuruje na seznamu z Ledče nad Sázavou Petr Dlouhý (Autosport Dlouhý) na stroji Barracuda Sprint Car 600.

K již uvedenému Tomáši Homolovi jsou přihlášeni další čtyři jezdci do kategorie s historickými vozy. Všichni jsou uvedeni ve třídě HA1 do 2000 ccm. Z Historic racing clubu Jihlava to jsou dabléři Milan Zelený a Josef Kružík s vozem Škoda 130 LR.

Šplíchal David – VW Golf GTi – HA1-2000 – Vírské serpentiny 2021

S vozy  VW Golf je na seznamu David Šplíchal (garage flora) z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou a Lukáš Králík (HRT racing team).

Popřejme všem přihlášeným jezdcům z našeho Kraje Vysočina co nejlepší výsledky, největší bodové zisky a žádné havárie.

 

 


Galerie jezdců z Kraje Vysočina na loňském ročníku MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*