David Komárek testoval na Herbst Rally týmovou novinku Toyotu Yaris GR

Nedaleko našich hranic s Rakouskem se uskutečnila o minulé sobotě poslední závod Austria Raly Challenge. Start na soutěži využila i vysočinská posádka David Komárek s Kristýnou Fillovou, kteří testovali zbrusu nový závodní speciál Toyotu Yaris GR vyvinutý v domácích dílnách Komvet Racing v Okříškách.

Po startu soutěže, s centrem v Doberbergu, čekalo na více jak stovku soutěžících, 8 rychlostních zkoušek s celkovou délko téměř 100 kilometru a jako třešnička na dortu skoro pětinu celkové délky testů tvořili úseky na nezpevněném šotolinovém povrchu.  Atraktivitu soutěže a nebývalou konkurenci obstarala, vzhledem k blížící se soutěži Mistrovství  světa v rally Central Europen Rally 2023, která tento čtvrtek startuje v Praze apostupně zavítá na rychlostní zkoušky v České republice, Rakousku a Německu, šestice stálých účastníků Mistrovství světa v rally v čele s mistrem světa z roku 2019 estonským jezdcem Ottem Tanakem se spolujezdcem Martinem Järveojou startující na továrním  hybridním vozem nejvyšší třídy Ford Puma Rally 1   a francouzským jezdcem Adrian Fourmauxem se spolujezdcem Alexandre Coriou v průběhu soutěže, kteří testovali v závodním tempu druhý tovární vůz , tentokrát Ford Fiesta Rally 2.

V nabité konkurenci nedopadlo první ostré rallyové nasazení vozu vůbec špatně. Po drobném zaváhání na první RZ, posádka Davida Komárka s Kristýnou Fillovou řešila ohnuté rameno na voze a první čtvrtina soutěže byla spíš o přežití a důstojně dovést auto do servisu a pokusit se o opravu, což se nakonec povedlo. V průběhu zbytku soutěže byl vidět stále zlepšování a postup vzhůru celkovou klasifikací. Nakonec z toho bylo výborné 16. místo v absolutní klasifikaci , když za sebou nechali i desítku posádek startujících na vozech Rally2, kterých byla na startu rovná dvacítka.

A jaké měl dojmy ze soutěže v cíli David KomárekHerbst Rallye 2023 je za námi. Startovali jsme s novou Toyotou Yaris GR z našich dílen Komvet Racing. Cíl bylo auto vyzkoušet na opravdové soutěži a začít z něj dělat konkurenceschopné rallyové auto. Začátek byl jak z říše snů… spíš tedy jako noční můra. První RZ a první zatáčka a hned jsem to vyválel ve škarpě a o betonový patník ohnul rameno, řízení a nápravnici plus nějaká estetika. Takže první 2 RZ nic, v servisu naši mechanici předvedli špičkový výkon (diky Brynda racing za půjčeni palice) a vše opravili, jen jsme o 10s nestihli časovku a dostali 10s penalizaci. Nevadí. Další RZ už byly trošku lepší a pomalu jsme se dostávali do tempa. V každém servise jsme upravovali nastavení motoru, ALS, podvozku a nakonec na poslední RZ se nám podařil i slušný čas. Konkurence jaká tady startovala byla přímo světová a je vidět že jsme se s Toyotou Yaris GR vydali správným směrem.

Další nasazení nového týmového vozu se chystá již na tento čtvrtek 26. října , kdy se posádka David Komárek – David Borkovec představí fanouškům v rámci ukázkových jízd  před hlavním startovním polem závodu Mistrovství světa v rally Central Europen Rally v Klatovech na Činovském okruhu. Druhou posádkou Komvet Racingu, kterou můžou diváci vidět na trati Činovského okruhu bude Kristýna Fillová s Veronikou Kožmínovou, které pojedou na osvědčeném Mitsubishi Lancer EVO VI.


Fotogalerie ze startu posádky David Komárek – Kristýna Fillová na Herbst Rally 2023

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*