David Komárek s Martinem Prokopem nominováni na Zlatý volant 2017

Tradiční prestižní motoristická anketa – Zlatý volat vstupuje do páté desítky své existence. Slavnostní vyhlášení 41. ročníku se uskuteční 22. února 2018 v Kongresovém sále PVA Expo v pražských Letňanech a budou u toho hned dva zástupci kraje Vysočina.

Anketa Zlatý volant byla založena v roce 1976 a historicky prvními vítězi se stali Zdeněk Vojtěch mezi okruhovými jezdci a Vladimír Hubáček, který vyhrál kategorii automobilových rally. Anketa Zlatá řidítka vznikla o třicet let později, v roce 2006, v níž je vyhlašován nejlepší motocyklový jezdec.

Mimo změny místa vyhlášení, dochází  poprvé v historii k zapojení široké motoristické veřejnosti  do hodnocení jednotlivých kategorií. K 31. lednu skončilo hlasování  poroty složené převážně z odborných motoristických novinářů.  Na základě výsledků této poroty byly v každé kategorii vybráni tři nejlepší jezdci pro slavnostní vyhlášení.

David Komárek na trati závodu ve Šternberku.

Kraj Vysočina má ve finálovém  zastoupení dva jezdce. Tím prvním je v kategorii závodů do vrchu, David Komárek z Okříšek. Trojici nejlepších vrchařů doplňují Tomáš Vavřinec a Lukáš Vojáček. V loni Komárek obhájil titul  absolutního  mistra republiky v závodech automobilů do vrchu. V  anketě za rok 2016 skončil na druhém místě za Vladimírem Vitverem.

 

Martin Prokop na trati 6. etapy Dakaru 2018

Druhým jezdcem z Vysočiny je v kategorii rally a maratony,  jihlavský jezdec Martin Prokop. Ten byl vybrán za čtvrté místo v mistrovství světa rally kategorie WRC Trophy, sedmé místo ve Světovém poháru cross-country a jedenácté místo v Rally Dakar 2017. Finálovou trojici doplňují Jan Kopecký a Václav Pech.  Martin Prokop má doma již tři nevyšší ocenění Zlatého volantu a to z roku 2008, 2009 a 2014. V anketě roku 2016 skončil druhý za Janem Kopeckým.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*