David Komárek s Markem Rybníčkem se lučili se sezónou.

Marek Rybníček na trati závodu ve Šternberku

Poslední podnik českého šampionátu se konal na legendárním Ecce Homo. Pořadatelé připravili zkrácenou verzi tratě pro závěrečné klání domácího mistrovství, kde byl pohled na jeho průběžné pořadí jednoznačně v barvách Liqui Moly. Do Šternberka totiž „olejáři“ přijížděli jako již jistí vítězové, a sice David Komárek jako obhájce absolutního titulu a Marek Rybníček jako vítěz divize 2 .

Šternberský závod byl uspořádán do jednoho dne, kdy se na trati objevili jezdci hned 4x.

Již jistý držitel prvenství v divizi 2 a jeho obhájce z předchozích let 2014, 2015 a 2016 přijel do Šternberka Marek Rybníček. Prostřednictvím své účasti se chtěl rozloučit s fanoušky a samozřejmě se pokusit o co nejlepší výsledek. Markův absolutně sedmý nejrychlejší čas v tréninkových jízdách v konkurenci rychlých prototypů dal jasně najevo, že na Ecce Homo nebude jen do počtu, ale že chce předvést výkon hodný mistra republiky. Bohužel jeho snaha byla ukončena v průběhu první závodní jízdy, kdy se naposledy předvedl v plném výkonu motor Markovy Fiesty WRC EVO. Technická závada Markovi sebrala šanci zakončit letošní sezónu dokončeným závodem. I tak se může těšit ze zisku titulu za letošní rok v divizi 2 i ve skupině E2-SH.

David Komárek Mistr ČR pro rok 2017

Trable potkaly i Davida Komáreka. Bez problémů nebyl ani David Komárek. Stejně jako Marek Rybníček chtěl svojí účastí v posledním závodě sezóny především oslavit letošní dosažení mistrovského hattricku, když po letech 2015 a 2016 vévodil českému šampionátu i letos. Po odjetí první závodní jízdy, kdy mu patřil průběžný bronz musel ze zdravotních důvodů závod předčasně ukončit. Z výsledku z posledního závodu tak nakonec nemohl být spokojen ani on.

Sezóna domácího vrchařského mistrovství 2017 je minulostí. Liqui Moly Racing i letos dokázal navázat na výkony z předešlých let a opět vévodil v konečném hodnocení ve všech vypsaných divizích a sezónní výsledek byl korunován ziskem absolutního mistra ČR prostřednictvím Davida Komárka.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*