Vítězná sezóna 2017 pro Ouředníčka s Křípalem

Jubilejní 40. ročník Rallye Dakar se pomalu ale jistě blíží. Do startu v Limě zbývá 22 dnů. A proto teď nastává ten správný čas na ohlédnutí za hodně náročným, ale zároveň velmi úspěšným rokem 2017.

Tomáš Ouředníček začal psát novou kapitolu své závodní kariéry. Nový spolujezdec, nový vůz a nový tým… tak by šel shrnout první závod, kterého se navíc ještě nikdy nezúčastnil. Debut nové formace South Racing Central Europe nemohl být úspěšnější! Tomáš a jeho nový navigátor David Křípal vyhráli Morocco Desert Challenge, třetí největší rally-raid na světě.

O několik týdnů později pokračovali na Riverside Baja, kde společně vyhráli 4 rychlostní zkoušky a 3. místo celkově. Nejsmutnějším obdobím byl pro tým měsíc červen. David totiž utrpěl nehodu, která ho postavila mimo hru na několik měsíců, a tím se změnily plány celého týmu. Tomáš se musel zúčastnit Baja Aragon, jednoho z největších podniků Mistrovství světa, s hostujícím navigátorem Mílou Janáčkem. První jízda není nikdy snadná, ale posádce se podařilo dokončit závod mezi zkušenými vítězi Dakaru a WRC hvězdami v TOP 15.

Dlouho očekávaný návrat navigátora Davida se odehrál na HunGarian Baja, který se počítá do Mistrovství světa a Maďarského šampionátu. Posádka týmu South Racing CE se probojovala do TOP 10. Kvůli jiným povinnostem se mohla zúčastnit jen poloviny závodů v Maďarsku, ale i tak výsledky vymrštily Tomáše a Davida na schodky vítězů v kategorii T1.1 Mezinárodního mistrovství Maďarska.

Dva týdny po HunGarian Baja posádka pokračovala v závodech Světového šampionátu. Baja Poland byl pro tým nejtvrdším závodem letošního roku. Navzdory všem potížím, včetně převrácení auta na střechu, se Tomášovi a Davidovi podařilo dostat Ford Ranger Dakar za cílovou pásku. To potvrzuje, že Tomášovo motto #nikdytonevzdam není pouhá fráze.

Sezóna začala i skončila v Africe. Odstartoval ji závod Morocco Desert Challenge a zakončil OiLibya Rallye du Maroc. Poslední pouštní podnik Světového šampionátu byl pro mnoho posádek generálkou na Dakar, a proto se ho zúčastnily všechny špičkové týmy. Tento opravdu těžký závod dojeli Tomáš s Davidem v TOP 15 a dosáhli skvělého 4. místa v kategorii T1.1. To je pozitivní znamení pro nadcházející Dakar!

Ačkoliv je sezóna u konce a týmový Ford Ranger Dakar je nyní na dlouhé cestě do Jižní Ameriky, sport stále zůstává důležitou součástí každodenního života Tomáše i Davida. Na jedné straně oba dodržují přísné tréninky, aby byli na Dakar v co nejlepší fyzické kondici, na straně druhé mají oba zájem i o jiný, stejně tvrdý sport – hokej. Pro Brňáka Tomáše je srdeční záležitostí tým Kometa, takže nebuďte překvapení, pokud ho v blízké době potkáte na ledě ….

zdroj a foto : TZ South Racing CE

2 komentáře

 1. Hello. I see that you don’t update your website too often. I know
  that writing content is boring and time consuming.

  But did you know that there is a tool that allows you to create
  new posts using existing content (from article directories or other blogs from your niche)?

  And it does it very well. The new posts are high quality and pass the copyscape test.

  Search in google and try: miftolo’s tools

 2. I see you don’t monetize your site, don’t waste your traffic, you can earn extra cash every month.
  You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe’s tips monetize
  your website

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*