Vítězná sezóna 2017 pro Ouředníčka s Křípalem

Jubilejní 40. ročník Rallye Dakar se pomalu ale jistě blíží. Do startu v Limě zbývá 22 dnů. A proto teď nastává ten správný čas na ohlédnutí za hodně náročným, ale zároveň velmi úspěšným rokem 2017.

Tomáš Ouředníček začal psát novou kapitolu své závodní kariéry. Nový spolujezdec, nový vůz a nový tým… tak by šel shrnout první závod, kterého se navíc ještě nikdy nezúčastnil. Debut nové formace South Racing Central Europe nemohl být úspěšnější! Tomáš a jeho nový navigátor David Křípal vyhráli Morocco Desert Challenge, třetí největší rally-raid na světě.

O několik týdnů později pokračovali na Riverside Baja, kde společně vyhráli 4 rychlostní zkoušky a 3. místo celkově. Nejsmutnějším obdobím byl pro tým měsíc červen. David totiž utrpěl nehodu, která ho postavila mimo hru na několik měsíců, a tím se změnily plány celého týmu. Tomáš se musel zúčastnit Baja Aragon, jednoho z největších podniků Mistrovství světa, s hostujícím navigátorem Mílou Janáčkem. První jízda není nikdy snadná, ale posádce se podařilo dokončit závod mezi zkušenými vítězi Dakaru a WRC hvězdami v TOP 15.

Dlouho očekávaný návrat navigátora Davida se odehrál na HunGarian Baja, který se počítá do Mistrovství světa a Maďarského šampionátu. Posádka týmu South Racing CE se probojovala do TOP 10. Kvůli jiným povinnostem se mohla zúčastnit jen poloviny závodů v Maďarsku, ale i tak výsledky vymrštily Tomáše a Davida na schodky vítězů v kategorii T1.1 Mezinárodního mistrovství Maďarska.

Dva týdny po HunGarian Baja posádka pokračovala v závodech Světového šampionátu. Baja Poland byl pro tým nejtvrdším závodem letošního roku. Navzdory všem potížím, včetně převrácení auta na střechu, se Tomášovi a Davidovi podařilo dostat Ford Ranger Dakar za cílovou pásku. To potvrzuje, že Tomášovo motto #nikdytonevzdam není pouhá fráze.

Sezóna začala i skončila v Africe. Odstartoval ji závod Morocco Desert Challenge a zakončil OiLibya Rallye du Maroc. Poslední pouštní podnik Světového šampionátu byl pro mnoho posádek generálkou na Dakar, a proto se ho zúčastnily všechny špičkové týmy. Tento opravdu těžký závod dojeli Tomáš s Davidem v TOP 15 a dosáhli skvělého 4. místa v kategorii T1.1. To je pozitivní znamení pro nadcházející Dakar!

Ačkoliv je sezóna u konce a týmový Ford Ranger Dakar je nyní na dlouhé cestě do Jižní Ameriky, sport stále zůstává důležitou součástí každodenního života Tomáše i Davida. Na jedné straně oba dodržují přísné tréninky, aby byli na Dakar v co nejlepší fyzické kondici, na straně druhé mají oba zájem i o jiný, stejně tvrdý sport – hokej. Pro Brňáka Tomáše je srdeční záležitostí tým Kometa, takže nebuďte překvapení, pokud ho v blízké době potkáte na ledě ….

zdroj a foto : TZ South Racing CE