Ultimate Dakar Racing skáče radostí !!!Otevřené hranice využil tým k testování v Maďarsku

Přestože má závodní tým ULTIMATE DAKAR Racing na svém letošním kontě úspěšný, i když dramatický DAKAR a přes 7000 najetých závodních kilometrů, koronavirová krize zasáhla radikálně i do činnosti týmu.

Zrušení či odložení všech závodů FIA CEZ, Morocco Desert Challenge i národních šampionátů alespoň posádce umožnilo věnovat se autu a řádně „uklidit“ po prvním saudskoarabském Dakaru.
Tým absolvoval v dubnu malé testování, při kterém byl současně Tomáš Ouředníček hostem pořadu TV Sport5  „Ukaž se!“.
Signály od maďarských pořadatelů naznačovaly, že by se snad již v červnu mohlo začít opět závodit, zatím ale byla pouze uspořádána „rally škola“, která umožnila maďarským závodníkům provětrat své stroje.

Když nečekaně v pátek 5.6. maďarská vláda oznámila plné otevření svých hranic i pro české občany, tým ULTIMATE DAKAR využil doslova první příležitost pro výjezd do Maďarska přes již otevřené Slovensko.

Organizátoři připravili jednu rychlostní zkoušku 12.5 km s plným zabezpečením. To je především důležité pro jakékoliv testování, protože bezpečnost je vždy až na prvním místě.
„Byl to nádherný pocit volnosti a čisté radosti, že opět můžeme svobodně cestovat a setkat se tak s našimi kolegy a přáteli v Maďarsku, kde letos začínáme naši třináctou sezónu“, neskrýval svoji radost Tomáš Ouředníček.
Vřelé přijetí, zvědavé otázky o Dakaru ale hlavně řádné prověření techniky i zázemí bylo na pořadu jednodenní rally školy.
„Bylo super opět vidět naše přátele a vrátit se alespoň na chvíli do „závodního módu. Našli jsme a odstranili drobné chyby na autě, opět se projevil nefunkční hlavní ventilátor, který zazlobil v poslední etapě Dakaru, ale poté stále fungoval, a vyzkoušeli jsme různé mapy motoru“ zhodnotil při rozhovoru pro maďarskou televizní stanici Sport 1 Tomáš.
„Bylo to velké duševní osvěžení a malá oslava návratu do normálního života. Moc děkujeme maďarským pořadatelům za skvěle zorganizovanou akci. Jsme rádi, že jsme opět mohli reprezentovat naši zem a naše partnery.“
 
Tým ULTIMATE DAKAR Racing  nyní plánuje sérii Dakarských kempů pro veřejnost a partnery a také testovací jízdy, při kterých je možné vyhrát adrenalinovou spolujízdu dakarským speciálem s Tomášem Ouředníčkem.
Od července je očekáván start odsunutých závodů a také společenských eventů. O termínech budeme informovat na našich sociálních sítích.
zdroj a foto : Ultimate Dakar Racing

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*