Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem vyhráli náročný závod Baja Poland v kategorii TH.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem s poháry za vítězství na cílové rampě Baja Poland 2018

Po více než čtyřech měsících od šílené nehody v Africe se Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem opět posadili do kokpitu staršího dakarského závodního speciálu Hummer H3 EVO. V kategorii TH, ve které Hummer může závodit, odstartoval největší počet závodních posádek, neboť se Baja Poland započítává také do FIA Mistrovství Střední Evropy, Mistrovství Polska i Mistrovství ČR.

Posádka nastupovala do závodu bez velkých ambicí. Startovala především kvůli opětovnému získání závodní sebedůvěry po těžké nehodě. Navíc se Tomáš Ouředníček stále potýká s velkou bolestí zad, takže i samotný start byl ze zdravotních důvodů ohrožen.

Heslo „nikdy to nevzdám“ pořád platí. Již v pátečním prologu posádka 3. nejlepším časem ukázala, že se s ní opět musí počítat. V sobotu následovaly dvě 220 km dlouhé rychlostní zkoušky, plné těžkého písku, nebezpečných výmolů a záludné navigace. S každým kilometrem se posádce vracela důvěra a dokázala stále více zrychlovat.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na trati Baja Poland 2018

Do druhé rychlostní zkoušky posádka nastupovala plna odhodlání jet „jako dříve“ tzn. na plný plyn. Bohužel již kolem 60 km začal na převodovce samovolně vypadávat 4. rychlostní stupeň. Zanedlouho odešel i pátý stupeň. Vypadalo to na odstoupení, ale posádka se rozhodla nevzdat a zkusit pokračovat. A to se vyplatilo! I když se přes 80 km museli držet v prachu pomaleji jedoucích soupeřů, kteří nenechali jejich vůz předjet. V cíli sobotního dne Hummer obsadil 1. místo v kategorii a 8. místo celkově, což bylo nečekané překvapení.

V neděli bylo třeba bezchybnou jízdou neztratit náskok. A současně doufat, že v převodovce vydrží alespoň funkční stupně 1,2,3 a 6. Převodovka vydržela a tým tak dorazil do cíle s pohodlným náskokem.

„Je to pro nás obrovská vzpruha a odměna. Dokážeme opět držet plný plyn a to je slibné pro naši závodní budoucnost. Jsem nesmírně šťastný,…“ komentoval Tomáš Ouředníček závod hned po přejetí vítězné rampy.

„Vítězství je přesně to, co jsme si zasloužili. Jsme opět v plné kondici a chceme závodit na plno. Tomáš si musí dát do pořádku záda a budeme dál bojovat,“ dodal navigátor David Křípal.

Výsledky:
FIA Central European Zone TH – 1. místo;
Mistrovství Polska TH – 1. místo, celkově 8. místo;
Mistroství ČR TH – sobota 1. místo, neděle 2. místo.

Zdroj a foto : Tisková zpráva South Racing CE

Comments are closed.