Tomáš Ouředníček bude na nadcházejícím Dakaru chybět, soustředí se na Dakar 2023

Jen jednou chybělo v posledních šesti ročnících ve startovní listině slavné Rally Dakar jméno pilota Tomáše Ouředníčka. Vážná srpnová nehoda, při níž posádka týmu Ultimate Dakar Racing vinou technické závady vážně poškodila svůj dakarský speciál Toyota Hilux, nakonec rozhodla o tom, že jméno Ouředníček bude chybět i v lednu na startu dalšího ročníku nejtěžšího motoristického podniku na světě. „Tento rok byl mimořádně náročný. Celou sezonu jsme opravdu tvrdě pracovali a přes různé restrikce jsme dokázali zvládnout neuvěřitelný počet akcí. Na rozhodující část sezony jsme však přišli o naši Krásku. Bylo to velmi těžké rozhodování, ale nakonec převážil názor, že by bylo nezodpovědné vystartovat bez řádných příprav a nemít tak šanci na kvalitní výsledek,“ říká osminásobný účastník Dakaru a šéf týmu z Velkého Meziříčí Tomáš Ouředníček.

Se sedmi medailemi za dokončení Dakaru patří Tomáš Ouředníček mezi nejúspěšnější dakarské piloty, na poslední čtyři Dakary se vypravil spolu s navigátorem Davidem Křípalem. Jejich nejlepším společným dakarským výsledkem je sedmnácté místo v absolutním pořadí, přičemž ve své kategorii T1.1 byli osmí. V roce 2017 ovládli největší africký závod Morocco Desert Challenge, letos spolu vyhráli například závod cross country rally v rumunském Satu Mare. Velmi dobře si vedli i v srpnovém závodě na březích Balatonu. „Tam se nám ale stalo to, co je noční můrou každého řidiče. Uvolněné a vzpříčené přední kolo v plné rychlosti. Po třech kotrmelcích jsme zůstali na střeše. Naštěstí nebyla v okolí žádná překážka a my jsme vyvázli bez vážnějších následků. Auto však bylo velmi poničené,“ popisuje pilot.

Kromě oprav byla ve hře také možnost získat zcela nový vůz s tovární podporou. „Náročná jednání se bohužel nečekaně protahovala. I proto letos nebylo možné řádně se připravit a především v krátkém čase zařídit složitou logistiku,“ vysvětlil Ouředníček s tím, že přes neúčast závodní posádky na Dakaru 2022 barvy týmu Ultimate Dakar Racing chybět nebudou. „S týmovým kamionem budeme zajišťovat servis pro dvě závodní auta. Budou to Hummer H3 Evo s rumunskou posádkou a Toyota Hilux 3.0 TD, v níž pojedou Španělé,“ doplnil.

 

V kategorii automobilů tak budou na Dakaru 2022 české barvy reprezentovat jen posádky Martina Prokopa a Miroslava Zapletala. V týmu Ultimate Dakar Racing věří, že se jim podaří udržet kontakt s fanoušky i partnery a přesvědčit je, že obětování účasti na Dakaru 22 je cestou k dobrému výsledku v ročníku následujícím. „Intenzivně se věnujeme novému projektu, který nás posune vpřed. Raději nyní vložíme veškerou energii do příprav na příští sezonu a do Rally Dakar 2023 odstartujeme v plné zbroji a síle,“ slibují Tomáš Ouředníček a David Křípal ze stáje Ultimate Dakar Racing.

 

Tomáš Ouředníček a Rallye Dakar:

2009: 7. místo – v absoutním pořadí, 3. místo T1.1 (v Mitsubishi L200 jako spolujezdec Miroslava Zapletala)

2010: po havárii nedokončil (spolujezdec Miroslava Zapletala)

2012: 40. místo (navigátor Miroslava Zapletala v kamionu MAN)

2016: 46. místo (pilot v Hummeru H3 Evo, spolu s navigátorem Pavlem Vaculíkem)

2018: 33. místo -18. místo T1.1 (pilot Fordu Ranger, navigátor David Křípal)

2019: 17. místo – 8. místo T1.1 (pilot Fordu Raptor, navigátor David Křípal)

2020: 35. místo – 17. místo T1.1 (pilot Fordu Ranger, navigátor David Křípal)

2021: 42. místo – 18. místo T1.1 (pilot Toyoty Hilux, navigátor David Křípal)

zdroj : TZ Ultimate Dakar Racing

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*