Sportovcem Kraje Vysočina za rok 2019 se stal Martin Prokop.

Po dnešku už známe jména nejlepších sportovců a sportovních kolektivů Vysočiny za uplynulý rok. V odborné části ankety Sportovec Kraje Vysočina zvítězila mezi ženami atletka Hana Homolková z TJ Nové Město na Moravě, mezi jejíž loňské úspěchy patří hlavně stříbrná medaile na mistrovství České republiky žen v běhu na 10 000 m na dráze a bronzová medaile v půlmaratonu. Mužskou kategorii opět po roce ovládl Martin Prokop z MP Sports, který získal senzační 6. místo na Rallye Dakar 2019, je to historicky nejlepší výkon českého jezdce osobního automobilu na Dakaru. Cenu za přínos pro sport obdržela olympijská medailistka v běhu na lyžích ze Sarajeva 1984 Dagmar Hromádková.
Martinu Prokopovi předal ocenění za zisk Sportovce roku 2019 Kraje Vysočina, Martin Kukla , náměstek hejtmana Kraje Vysočina.

Do letošního ročníku Sportovce Kraje Vysočina bylo nominováno celkem 101 sportovců a sportovních kolektivů. Veřejnou část ankety ovládl se ziskem 167 hlasů stolní tenista Filip Nacházel reprezentující Spartak Pelhřimov, mezi kolektivy veřejnost poslala na nejvyšší příčku 297 hlasy kadetský tým – BM Fitness Havlíčkův Brod. „Jsem opravdu hrdý na to, kolik šikovných sportovců, ať už jednotlivců nebo týmových hráčů, na Vysočině máme. Někteří už dosáhli republikových nebo světových úspěchů a jsou skvělým příkladem pro mladé sportovce a důkazem, že vytrvalost a píle vedou k vytouženému cíli. Přeji všem oceněným hlavně pevné zdraví, kousek sportovního štěstí a velký elán k překonávání vlastních limitů,“ uvedl k výsledkům ankety Sportovec Kraje Vysočina 2019 hejtman Jiří Běhounek.

 

Anketu Sportovec Kraje Vysočina vyhlašuje Kraj Vysočina společně s Českou unií sportu.

 

Výsledky ankety SPORTOVEC KRAJE VYSOČINA 2019:

 

Zdravotně postižený sportovec

1. Radek Coufal, Handicap Sport Club Velké Meziříčí,z. s. (atletika)

Na Mistrovství České republiky Spastic Handicap sesbíral kompletní medailovou kolekci: byl na 1. místě v hodu oštěpem, na 2. ve vrhu koulí a na 3. místě v hodu diskem. Na soutěži Podzimní atletika Spastic Handicap – 1. v hodu diskem, 1. v hodu oštěpem a 2. ve vrhu koulí.  

2. Filip Nacházel, Spartak Pelhřimov (stolní tenis)

3. Bohumír Dvořák – Handicap Sport Club Velké Meziříčí, z. s. (atletika)

 

JUNIOR – Dívky

1. Veronika Macková, Sportovní klub Nové Město na Moravě (biatlon)

MČR v biatlonu: 1. místo ve sprintu v kategorii starší dorostenky, 1. místo stíhacím závodě. 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v biatlonu v kategorii starších dorostenek. Členka reprezentačního družstva juniorek v biatlonu

2. Sára Strnadová, SKI KLUB Velké Meziříčí (snowboardcross)

3. Iva Vránová, Sportovní klub Nové Město na Moravě (běžecké lyžování)

 

JUNIOR – Chlapci

1. Tomáš Chlubna, HC Dukla Jihlava (lední hokej)

V 17 letech je členem A-týmu HC Dukla Jihlava, Kapitán mládežnické reprezentace U17 a U18, je to také nejlepší střelec národního týmu v kategorii U17.

2. Jonáš Mareček – SK Nové Město na Moravě (biatlon)

3. Vojtěch Matula, Jihlavský plavecký klub Axis Jihlava (plavání)

 

ANKETA VEŘEJNOSTI – jednotlivec

Filip Nacházel, Spartak Pelhřimov (stolní tenis)

3. místo na Czech Open Ostrava 2019 v jednotlivcích i ve družstvech, účastnil se Mistrovství Evropy handicapovaných s bilancí 2 výhry a 3 prohry. Je to vítěz Českého poháru jednotlivců, obsadil 2. místo na mistrovství republiky v singlech, 3. místo ve čtyřhře. 1. místo na MČR družstev, 3. místo open jednotlivců. Za rok 2019 oceněn v TOP 10 mezi handicapovanými sportovci v ČR.

 

ANKETA VEŘEJNOSTI – kolektiv

kadetský tým – BM Fitness Havlíčkův Brod (step aerobic)

Mistryně světa 2019, Mistryně České republiky 2019, I. vicemistryně Evropy 2019

 

TRENÉR

1. Pavel Hladík, TJ Sokol Nové Veselí

Se svými svěřenci obsadil 3. místo po základní části extraligy v roce 2019, nakonec z toho bylo konečné 5. místo a postup do evropských pohárů v házené v roce 2019.

2. Pavel Šimáček, Judo Vysočina

3. Radim Kučera, FC Vysočina Jihlava

 

KOLEKTIV

1. FC Vysočina Jihlava – muži (fotbal)

V soutěžním ročník 2018/19 obsadil klub 2. místo ve FORTUNA:  NÁRODNÍ LIZE. V barážovém souboji o postup do nejvyšší soutěže tým velmi těsně a smolně nestačil na Karvinou. V aktuálním ročníku byla fotbalová Vysočina ve FORTUNA: NÁRODNÍ LIZE po podzimní části na 2. místě. V roce 2019 zaznamenala rekordní domácí bodový zisk: ztráta 5 bodů z celkových 45 možných, má za sebou také rekordní domácí podzim – vítězství ve všech osmi domácích duelech.

2. Tělocvičná jednota Sokol Nové Veselí – muži (házená)

3. Vysočina Gladiators (americký fotbal)

 

DOSPĚLÍ – ženy

1. Hana Homolková – TJ Nové Město na Moravě (atletika)

Stříbrná medaile na MČR žen v běhu na 10 000 m na dráze a bronzová medaile na MČR v půlmaratonu. 

2. Iveta Jiránková – SK TAEKWONDO LACEK (taekwondo)

3. Lucie Pertlíková – Atletika Jihlava (atletika)

 

Prokop – Chytka na trati 6. etapy Rally Dakar 2020

DOSPĚLÍ – muži

1. Martin Prokop – MP Sports (automobilový sport – rally)

6. místo na Rallye Dakar 2019 což je historicky nejlepší výkon českého jezdce osobního automobilu na Dakaru.

2. Stanislav Klobása – FC Vysočina Jihlava (fotbal)

3. Tomáš Vilímek – TJ Spartak Třebíč (atletika)

 

SPORTOVNÍ VÝKON ROKU

Lukáš Krpálek (judo)

Mistr světa v těžké váze – šampionát se konal v japonském Tokiu v legendární hale Budókan a judista z Vysočiny ve finále porazil domácího judistu.

 

CENA ZA PŘÍNOS PRO SPORT

Dagmar Hromádková (běžecké lyžování)

Olympijská medailistka ze Zimních olympijských her v Sarajevu 1984, místopředsedkyně Sportovního klubu Nové Město na Moravě. Od roku 2015 koordinuje rozhodčí při veškerých akcích konaných ve Vysočina Areně. Ještě před tím, než převzala roli vedoucího rozhodčích, věnovala se trenérské činnosti mládeže běžeckého lyžování. Je dlouholetou stabilní oporou organizačního výboru SK NMNM i samotného klubu. 

Zdroj Tisková zpráva Kraj Vysočina , foto Kraj Vysočina a MP Sport

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*