Slavnostní odjezd na Dakar 2020 v sobotu ve Velkém Meziříčí.

V sobotu 30. listopadu od 17 hodin představí na náměstí ve Velkém Meziříčí fanouškům Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem svůj Ford Ranger v nových bojových barvách před odjezdem na nadcházející ročník rally Dakar , která letos našel svoje útočiště a kompletní program se odehraje na tratích v Saúdské Arábii

Na náměstí ve Velkém Meziříčí nebude chybět  ani velkomeziříčský farář, který požehná posádce, ať se vše vydaří na Rallye Dakar 2020. Ihned po skončení slavnostního odjezdu na Dakar čeká celý tým okolo Tomáše Ouředníčka finální balení a odjezd do Francie na technické přejímky před závodem a nalodění techniky a doprovodů na trajekt směr Saudská Arabíe.

Pořadatelé premiérového ročníku Rallye Dakar na arabském poloostrově připravili pro účastníky 7855 kilometrů dlouhou trať s dvanácti etapami. Jejich součástí bude 5096 kilometrů měřených úseků. Tři čtvrtiny trasy by měly podle informací organizátorů vést po písku.

Rallye odstartuje 5. ledna 2020 v Džiddě na pobřeží Rudého moře a skončí 17. ledna v novém zábavním centru Kiddíja nedaleko Rijádu. Vedle náročných dun organizátoři slibují i navigační obtížnost. Rychlostní zkoušky pěti ze dvanácti etap měří více než 450 kilometrů. Soutěž vygraduje ve svém závěru náročnými dunami protkanými spoustou orientačních nástrah.

Spolu s podobou trati byla zveřejněna i startovní listina rallye. Do závodu se přihlásilo 351 posádek, což je o sedmnáct více než před rokem. Nejpočetnější je kategorie motocyklů a čtyřkolek, ve které je 170 jezdců. Automobilů a buggyn bude na startu 134, kamionů 47.

Přijďte se v sobotu rozloučit s posádkou Tomáš Ouředníček a David Křípal před odjezdem na letošní Dakar a popřát jim mnoho štěstí, rozhodně ho budou potřebovat na nejtěžším závodním maratonu světa a podpora fanoušku je v tomto pekelném boji obrovskou vzpruhou.

Comments are closed.