První ztráta pro vysočinské barvy na letošním Dakaru

Jako rychlou asistenci si vybral Martin Prokop pro letošní ročník Dakaru, služby bývalého jezdce z kategorie kamionů Martina Kolomého, který je znám svojí agresivní ale rychlou jízdou. Přechod od volantu kamionu do silnému závodnímu speciálu Ford Rapthor RS se zdál, že se povedl díky několikanásobnému testování v pouštích Sáudské Arábie, které tým MP Sports absolvoval v prosinci.

Bohužel premiérový start Martina Kolomého s Jiřím Strossem z jihlavském týmu v kategorii automobilů je po dnešní shakedownu již minulostí. Při testu auta šla posádka se svým Fordem přes střechu a ačkoliv vypadala posádka po této havárii v pořádku, byla převezena na preventivní lékařské vyšetření do místní nemocnice. O hodně hůř bohužel odnesl havárii závodní Ford Rapthor RS, Šéf týmu Martin Prokop oznámil na svých stránkách smutnou zprávu: Martin Kolomý s Jirkou Strossem do Dakaru 2020 bohužel neodstartují. Poškození vozu jsou tak zásadní že se nepodaří naším technikům vůz opravit aby mohl projít technickými přejímkami.

„Je nepříjemné, že nebudu mít v závodě spoluhráče, na kterého se můžu za všech okolností spolehnout, ale to je život. Teď jde jen o to, aby byl Martin i Jirka v pořádku,“ smutně krčí rameny Martin Prokop, který okamžitě po zprávě o nehodě posadil na sedadlo spolujezdce svého závodního speciálu týmového lékaře a celou dobu byl u toho. „Já sám jsem měl podobnou horkou chvilku, tohle je prostě závodění a bohužel to k tomu patří. Snad jsme si tím všechnu smůlu už vybrali. Chtěl jsem jet s trochu lehčí hlavou a snad i rychleji, ale takhle se vše vrací do starých kolejí a pojedu sám na sebe, tak jako dřív. Před chvílí se ale u mě zastavil můj loňský parťák Tomáš Ouředníček, že by nám nějaké díly vzal a že by v případě potřeby zastavil. Sám teď potřebuje pomoct s autem, tak té nabídky nejspíš využiji,“ řekl Martin Prokop

Aktualizace 18.53 – Podrobné lékařské vyšetření odhalila u Martina Kolomého prasklý třetího obratel a naprasklý druhý obratel. V současné době se lékaři rozhodují o dalším postupu.

foto : 3RZ.com

Comments are closed.