Prokop dál stoupá v celkovém pořadí Dakaru, po pondělní etapě mu patří osmá příčka!

Martin Prokop s navigátorem Viktorem Chytkou se v maratonském bivaku Dakaru 2021 probudili do pondělního rána jako devátá posádka celkového pořadí. Po takticky opatrné sedmé etapě, kdy šetřili jejich Ford Raptor RS Crosscountry v barvách Benzina Orlen Teamu, mohli nyní více zabojovat o dílčí etapový úspěch a potěšit tak sebe i fanoušky.

Taktika jim vycházela po většinu z 375 kilometrů měřeného úseku a na mezičasech se pohybovali kolem pátého a šestého místa. Pouhých pět kilometrů před cílem však zvolili cestu špatným údolím, a protože se museli vracet, nabrali ztrátu několika minut navíc. Etapu tak dnes dokončili na devátém místě, ale v celkovém pořadí si opět polepšili. Před posledními čtyřmi těžkými etapami Dakaru jim patří osmá příčka celkové klasifikace.

Martin Prokop se ohlíží za osmou etapou Dakaru: „Jsem spokojený, byla to čistá práce. Auto vydrželo, což je hlavní, protože jsem měl velké obavy, jestli to poloosy zvládnou. Dávali jsme si pozor na defekty, jeli slalom mezi kameny a tak jsme dnes gumu dělat nemuseli. Ve včerejší etapě moje jízda nestála za nic, protože jsem byl hodně opatrný a moc jsem o tom přemýšlel. Dnes už jsme se trošku svezli a bylo to fajn. Doufám, že na další etapy, které se pojedou zase v teple, budeme již mít k dispozici palivo Avgas a zbavíme se tak rizika přehřívání benzinu. Ty následující etapy určitě nebudou jednoduché, stále je v závodě hodně aut i motorek a není ve stylu pořadatele nechat dojet tolik techniky až do cíle.

Průběžné pořadí Rally Dakar 2021 kategorie automobilů po 8. etapě:

1. S. Peterhansel (FRA) / E. Boulanger (FRA) – X-RAID MINI JCW TEAM 29.35:49
2. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – TOYOTA GAZOO RACING +00.05:50
3. C. Sainz (ESP) / L.Cruz (BEL) – X-RAID MINI JCW TEAM +00.39:55
8. M. Prokop / V. Chytka – BENZINA ORLEN TEAM +03.19:24

Další etapa: úterý 12. ledna Stage 9:

Neom – Neom Celkem 579 km – spojovací úsek 114 km, měřený úsek 465 km

Zdroj a foto : Martin Prokop Official Media

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*