Po roce ožilo Velké Meziříčí opět Dakarem.

V kině Jupiter proběhla v pondělí 11. března beseda s účastníky letošního nejdrsnějšího Dakaru za poslední ročníky Tomášem Ouředníčkem a Davidem Křípalem

V sále velkomezeříčského kina Jupiter, který do posledního místečka zaplnili pozvaní partneři týmu a fanoušci, Tomáš s Davidem přítomné seznámili se strastiplnou cestou vůbec k vytouženému startu na letošní Rally Dakar 2019, kterou výrazně ovlivnila těžká havárie na dubnovém závodě Maroco Desert Challenge, kde rozložili svůj Ford Ranger na prvočinitele. Oprava zničeného vozu probíhala pomaleji, než si všichni představovali a už to vypadalo, že start na letošní dakarské rally bude muset posádka oželet. Na poslední chvíli však přišla nečekaná nabídka od týmu Martina Prokopa, na obsazení jeho druhého vozu Ford Raptor, ve kterém potřeboval krýt záda v případě neočekávaných problémů na trati, kterých na Rally Dakar není nikdy málo.

Po loňském dobrodružném Dakaru , kdy posádka neměla nouzi o technické problémy až po noční bloudění v dunách se zdál průběh letošního Dakaru jako opravdovou selankou, ale opak byl pravdou. Náročnost letošního předvedli divákům v krásných autentických videích, které jasně dokazovali, že ačkoliv se letošní soutěž uskutečnila pouze na území Peru a odjelo se pouze deset etap, pořadatelé díky terénům v Peru přichystali pro účastníky jednu z nejnáročnějších soutěží, které se uskutečnili na jihoamerické půdě.

V průběhu besedy posádka nastínila o svoje plány do budoucnosti, kde by chtěla zakončit happy endem svoje účinkování na závodě Marocco Desert Challenge a postavit se na start letošního ročníku již z opraveným týmovým Fordem Rangerem  a pokusit se o co nejlepší výsledek. A plány na Dakar 2020 ? To je ještě příliš daleko ale dnes už je jasné že příští rok se uskuteční slavná soutěž na arabském poloostrově na území Saudské Arabie, která podepsala s organizátory z A.S.O smlouvu na pět let.

Příjemným zakončením pondělního podvečera byla pro přítomné autogramiáda, při které Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem rozdali nespočet autogramů fotek a plakátů, ale ani nepohrdli společným fotografováním s fanoušky.

Kompletní fotogalerie

Comments are closed.