Panika před Dakarem! Dakar 2021 v ohrožení?

Přátelé, tak dnes se nám náš dakarský sen příštího roku znovu narodil!

Pronáší Tomáš Ouředníček, který právě usedá do svého kancelářského křesla po dni, který jeho tým i spoustu dalších dnes málem připravil o vše, na co se celý rok chystali…

 

Poté, co se ráno v médiích objevila zpráva o tom, že Saúdská Arábie, ve které se již brzy 43. ročník Rallye Dakar pojede, náhle uzavírá své hranice, nastala mezi závodními týmy obrovská panika. Už to vypadalo, že těsně před závodem nastávají opravdu závažné komplikace. O tom, jak probíhal tento šílený den a jak to dopadlo, vypráví náš pilot Tomáš Ouředníček, který se už po celodenním vypětí takřka uklidnil:

Více informací můžete vidět na přiloženém videu

V důsledku toho se rázem v ohrožení ocitl celý tým, který před pár týdny úspěšně dopravil svou techniku do přístavu v Marseille, odkud byla lodí odpravena do Saúdské Arábie a s níž se Tomáš se svým navigátorem Davidem Křípalem opět uvidí již na konci prosince.

O tom, jak probíhalo balení a přípravy na cestu, jsme natočili krátké video, které můžete zhlédnout jako tradičně na našem Youtube kanálu Ultimate Dakar Racing, stejně tak, jako další díly našeho vlogu s názvem „S Ouředníčkem na Dakar“.

Nejistota do poslední chvíle panuje ohledně testů na Covid celého týmu. Že není úplně jednoduché se nechat otestovat PCR testem, se náš tým mohl přesvědčit v minulém týdnu. Objednat si termín, který odpovídá dakarskému požadavku – max. 72 hod. před odletem, je o vánočních svátcích prostě problém. Většina soukromých laboratoří zkrátka zavřely a ty nemocniční jsou beznadějně obsazeny. Vyjet na testy do zahraničí (Vídeň nebo Bratislava) může být věc zcela nemožná. „Po třech beznadějných dnech a spoustě přemlouvání jsme nakonec nalezli řešení. Tak doufejme, že naše dobrovolná karanténa nám bude fungovat a 26.12. budeme mít všichni negativní test.

Odletem ale komplikace nekončí. Po příletu do Saúdské Arábie musí celý tým do další karantény, tentokrát dvoudenní, a teprve po následném saúdském PCR testu s negativním nálezem, může tým v přístavu svoji techniku vyzvednout. Poté je na řadě testovaní techniky a technické přejímky“. Opravdu platí slova ředitele Dakaru Davida Castery: „Každý, kdo se opravdu za těchto podmínek dokáže postavit na start, je hrdina.

TOMÁŠ OUŘEDNÍČEK PŘEDSTAVIL SVOU NOVOU DAKARSKOU KOLEKCI TRIČEK

Ano, čtete správně, speciální dakarská kolekce pro 43.ročník Rallye Dakar 2021 je již týden v prodeji, ale to, co jste nejspíše ani netušili je, že se na jejím počátečním designu podílel právě Tomáš Ouředníček, pilot dakarského speciálu Toyota Hilux a již po osmé účastník Dakaru, který je právě přede dveřmi. Grafice se věnuje už od roku 2008 a není výjimkou, že nejen poslední, ale i první slovo při tvorbě grafických návrhů patří právě jemu. Na novou kolekci týmového merche vás zve na týmové stránky www.ultimatedakar.cz/SHOP, kde si můžete svá oblíbená trička také objednávat, případně až do 23.12. vyzvedávat přímo na týmové základně ve Velkém Meziříčí.

Z velkého zájmu o novou kolekci se se svým navigátorem Davidem Křípalem rozhodli, že své fanoušky odmění a ke každé vánoční objednávce přidávají jednu osobně podepsanou pohlednici.

Věříme, že se vám, našim fanouškům, bude v nové dakarské kolekci příjemně fandit a těšíme se, až vám přivezeme první novinky přímo z Džiddy, kam se již 27.12. vypravíme. Díky!

Zdroj : Tisková zpráva ULTIMATE DAKAR RACING

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*