Odpočítávání do startu Dakaru 2020: Logistický zmatek, zdlouhavé přejímky a rampa bez emocí

V neděli odstartuje historicky první ročník Rallye Dakar na území asijského kontinentu. Tým Ultimate Dakar Racing s posádkou Tomáš Ouředníček a David Křípal je na první ostré kilometry připraven. I když poslední přípravy a technické přejímky byly hektické nejen kvůli logistickým komplikacím v Džiddě.

Saudská Arábie se snaží účastníkům 42. ročníku ukázat co nejvlídnější tvář. I tak ale provázejí dakarskou premiéru v této zemi komplikace spojené s nezkušeností s takovou akcí.

„Předstartovní logistika je tu nesmírně náročná. Jednotlivá místa jsou od sebe příliš vzdálena, takže to nejde jinak než auty. Jenže město ucpávají časté zácpy. Při cestě na slavnostní startovní rampu jsme dokonce museli využít s Davidem malou týmovou motorku, jinak bychom ji asi nestihli. Vypadali jsme při tom podle pohledů okolo dost komicky,“ směje se pilot Tomáš Ouředníček. Časté stížnosti závodníků na složitou logistiku místní pořadatelé přijímají s tím, že to dělají poprvé a stále se učí.

Prodlevy provázely i páteční technické přejímky závodního Fordu Ranger Dakar. Posádka z nich dokonce musela odejít na brífink pro závodníky a když se vrátila, ještě nebyly hotovy. „Když jsme byli konečně hotovi, bylo město opět totálně zacpané. Tak jsme požádali pořadatele, abychom mohli nechat auto na stadionu, s tím, že přejedeme na parkoviště závodních strojů až ráno. Jsem rád, že nám vyhověli,“ shrnul přejímky Tomáš.

V sobotu si všichni účastníci závodu mohli užít slavnostní zahajovací rampu. Ta ale nepřinesla emoce a nadšení srovnatelné s ročníky v Jižní Americe. „Pozvaní hosté raději využívali VIP prostory uvnitř v budově. Ale užili jsme si krásné projekce a já hlavně přítomnost rodiny. Jsem moc šťastný, že jsem měl komu zamávat. A teď už se s Davidem soustředíme na nedělní ostrý start a první závodní kilometry. Vymáčkneme ze sebe maximum,“ slibuje před začátkem 42. ročníku Rallye Dakar Tomáš Ouředníček.

Zdroj : TZ Ultimate Dakar Racing

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*