Konec nadějí na TOP 10 – Prokop se po problémech s převodovkou propadá do třetí desítky

Skvěle rozjetý 44. ročník Dakaru v podobě osmého místa průběžné klasifikace měla posádka Benzina Orlen Teamu Martin Prokop s Viktorem Chytkou. Ve středeční desáté etapě však přišly potíže s převodovkou jejich nového stroje kategorie T1+. Po několikahodinové opravě vlastními silami se jim podařilo etapu dokončit a za tmy dojet do bivaku v Bishe. Zdržení však znamená konec nadějím na umístění v první desítce a propad na 26. místo celkového pořadí.

Od Martina Prokopa s Viktorem Chytkou se v 10. etapě Rally Dakar 2022 odvrátila štěstěna a po technických problémech se propadli na 26. místo absolutního pořadí, ale bojují dál !!!

Martin Prokop po desáté etapě: „Dnes jsme ztratili několik hodin kvůli banální závadě prasklého šroubení u převodovky. Došlo k úniku oleje a převodovka se začala přidírat. Nejdříve jsem přišel o šestý a pátý rychlostní stupeň a pak jsem už musel zastavit, protože bylo poznat, že převodovka je na tom bídně. Oprava šroubení bohužel obnášel rozdělání nemalé části auta a časovou ztrátu několika hodin. Zbytek etapy jsme následně dojeli pomalu a potmě, což je věc, kterou jsem za všechny své Dakary ještě nezažil. Bohužel obrovské úsilí a soustředění celého týmu, nás s Viktorem, podpora fanoušků, to celé je během jedné vteřinky pokaženo a zmařeno. Celé nás to neskutečně mrzí, protože Dakar jsme měli rozjetý dobře a věřili jsme si, že tu vysněnou desítku udržíme. Teď už si pojedeme pro fotku z cílové rampy, je povinnost zůstat v závodě a poprat se se vším až do konce.“


Průběžné pořadí Rally Dakar 2022 kategorie automobilů po desáté etapě:

  1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – TOYOTA GAZOO RACING 33.13:37
  2. S. Loeb (FRA) / F. Lurquin (BEL) – BAHRAIN RAID XTREME +32:40
  3. Y. Al Rajhi (SAU) / M. Orr (GBR) – OVERDRIVE TOYOTA +55:48

 

26. M. Prokop / V. Chytka – BENZINA ORLEN TEAM +6.33:52

Kompletní výsledky Stage 10: Wadi Ad-Davasir – Bisha Celkem 759 km – měřený úsek 375 km, spojovací úsek 384 km


Video z 10. etapy


Další program:

čtvrtek 13. ledna Stage 11: Bisha – Bisha Celkem 501 km – měřený úsek 346 km, spojovací úsek 155 km

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*