Etapa 6. – Posádka Tomáš Ouředníček – David Křípal opět hasila auto!

Šesté dějství Rallye Dakar v Saudské Arábii opět znamenalo pro Tomáše s Davidem hašení požáru. Jejich Toyota Hilux chytla v cíli v motorovém prostoru. Asi radostí, že posádka má za sebou polovinu soutěže. Bonusem bylo 33. etapové místo a vylepšení pozice v celkovém pořadí.

Pořadatelé se rozhodli šestou etapu zkrátit. Dny jsou totiž teď v Saudské Arábii tak krátké, že by celé startovní pole nestihlo včas kvůli náročnosti trati dojet, jako se to stalo ve čtvrtek. „Zkrácena byla na 347 kilometrů, což nám vyhovovalo. Posunul se ale náš start až na poledne. Celá etapa byla složena z dunových úseků s většími i menšími dunami a poměrně rychlých písečných cest. Samotné duny byly celkem náročné, střídaly se různé obtížnosti včetně velmi zákeřných pasáží,“ přibližuje dění na trati pilot Tomáš Ouředníček.

Pořadatelé už dopředu avizovali, že šestá etapa bude dalším sítem pro soutěžící, ve kterém někteří uvíznou.  „V dunách asi skončil v soutěži Sebastian Löeb. Viděli jsme ho stát s odstaveným autem. A byli tam i další. Tihle závodníci se nejspíš nedostanou včas do bivaku a nebudou moci pokračovat v soutěži“, doplňuje navigátor David Křípal.

Toyota Hilux dnes předvedla parádní jízdu. V cíli byla v kategorii aut 33. nejrychlejší. „Kráska fungovala dobře. Ale rozhodli jsme se, že ji přejmenujeme. Když jsme totiž dojeli do cíle a zkontrolovali motorový prostor, zase jsme viděli plameny. Byl to malý oheň, ale dost nás vystrašil. Podruhé jsme na rallye použili hasící přístroj. Místní fanoušci nám s hašením pomáhali. Házeli jsme na to i písek a oheň rychle ustal. Takže z krásky možná bude Plameňák,“ smál se v cíli Tomáš.

Etapový úspěch přinesl posádce Ultimate Dakar Racing týmu postup v celkovém pořadí na 43. místo. „Jsme rádi, že se nám dneska podařilo zajet slušný výsledek. Opět jsme startovali vzadu, takže to nebylo jednoduché. David zase odvedl perfektní navigátorskou práci. V okamžiku, kdy většina závodníku u jedné velké duny bloudila, poslal mě doprava, krásně jsme ji objeli a chytili povinný průjezdní bod. Ostatní to nevěděli.“

V sobotu účastníky Rallye Dakar čeká den volna bez závodění. „Den volna je jako pojem pro nás spíš k smíchu. Pro nás to totiž bude svátek práce s tvrdou dřinou na autě. Zítra musíme našeho Plameňáka dát do kupy. Jako pilot už jsem taky hodně unavenej, což poznám na tom, že se hůř soustředím na jízdu. Takže jsem rád, že se konvoj na den zastaví. Mechanici si ale vůbec neodpočinou. Toyotu musí rozebrat do šroubku a vyřešit všechny závady,“ pochvaloval si Tomáš.

Než se ale tým pustí do oprav a lízání ran z první poloviny soutěže, je čas užít si prvního odškrtnutého úkolu. „Když se ohlédnu a vzpomenu si na první a druhý den Dakaru, kdy jsme doslova ryli držkou v zemi a vypadalo, že skončíme, je polovina Dakaru víc než splněný sen. A budeme bojovat dál,“ slibuje pilot Tomáš Ouředníček.

V neděli po dni volna se jede sedmá etapa Ha’il – Sakaka s měřeným úsekem dlouhým 471 kilometrů.

Zdroj a foto : Umtimate Dakar Racing

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*