9. etapa Dakaru z pohledu zástupců Kraje Vysočina. Prokopova nejlepší letošní etapa , Ouředníček s Křípalem postoupili o dvě místa.

Automobilový jezdec Martin Prokop se v etapě mezi Vadí ad-Dauásirem a Harazem, jejíž součástí byla 415 km dlouhá rychlostní zkouška, dlouho pohyboval v elitní desítce. Nakonec byl jedenáctý, k 10. místu mu chyběly dvě sekundy. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dokončili dnešní etapu na dvacátém šestém místě a v celkové klasifikaci si polepšili o dvě místa a patří jim po devíti odjetých etapách třicáté šesté místo absolutně.

Automobilům i nadále kraluje Španěl Carlos Sainz, který dnes dojel pátý a na druhého Násira Attíju z Kataru má k dobru už jen 24 sekund. Obhájce prvenství z loňska zajel druhý čas, když nestačil jen na Stéphanea Peterhansela z Francie. Třináctinásobný vítěz dakarské soutěže je průběžně třetí.

Martin Prokop s Viktorem Chytkou na trati 9. etapy Rally Dakar 2020

„Dnešní etapa byla první podařená, kdy jsme neměli žádný problém a jeli jsme čistě hezky celý den. Konečně tam byly pěkné úseky na řízení a je vidět, že když je trať technická, výsledek není špatný. Technikům se podařilo zapracovat na top speedu a také se do vysokých rychlostí lépe vyladila převodovka. Jeli jsme slušné tempo a bojovali jsme s nejlepšími piloty, když jsme se většinu etapy pohybovali kolem šestého až osmého místa. teď nás čekají  maratonské etapy bez servisu. Ty dvě etapy mohou být skutečně záludné, protože měníme lokaci a přesouváme se konečně do velkých dun. To bude zrádné a velice těžké pro všechny závodníky.“ řekl v cíli deváté etapy Martin Prokop

Ouředníček – Křípal 9. etapa Dakar 2020

Potkali jsme dvě hodně rozbité Toyoty. I proto jsme volili spíš opatrnou stopu. Auto nám dneska jelo výborně, David skvěle navigoval, takže jsme si to užívali. Zvlášť, když jsme po tom kamenitém úseku zpátky předjeli kamiony, které se před nás dostaly. Ale na technickém kamenitém úseku na konci měřeného úseku se přes nás opět přehnaly. Jsme v cíli a teď už se soustředíme na velký servis. Na konci desáté etapy na nás totiž nebudou čekat kluci se servisním zázemím. Případné opravy budeme muset zvládnout sami, ale nebudeme mít díly. Takže se musíme pořádně připravit na víc jak tisíc kilometrů. Mechanici budou mít až do rána co dělat,“  zhodnotil průběh deváté etapy a plány před maratonskou částí soutěže Tomáš Ouředníček.

Výsledky 9. etapy  Wadi Al-Dawasir → Haradh (891 km, rychlostní zkouška: 415 km)