7. etapa Dakaru z pohledu zástupců Kraje Vysočina. Prokop se přibližuje desítce , Ouředníček s Křípalem dál pokračují v soutěži.

Posádky absolvovaly nejdelší porci měřených kilometrů (546) na letošním Dakaru, podle všeho ale nebyla trať náročná.Prokop zvládl 741 km dlouhou etapu z Rijádu do Vadí ad-Dauásiru jako třináctý a celkově mu patří také třinácté místo. O účasti Tomáše Ouředníčka s Davidem Křípalem v soutěži rozhodla šikovnost jejich mechaniků , kterým se podařilo ve dni volna opravit týmový závodní  Ford Ranger po páteční havárii s kamionem Martina Van den Brinka. Etapu dokončili na dvacátém osmém místě a celkově jim patří třicáté místo absolutně. Mezi automobily si vedení upevnil Španěl Carlos Sainz, který má na druhého Katařana Násira Attíju náskok deset minut. Motocyklistům kraluje Ricky Brabec z USA. Tovární jezdec Hondy dnes zajel pátý čas, svůj odstup od Chilana Pabla Quintanily ale navýšil už na téměř 25 minut.

Průběh 7. etapy poznamenala tragická nehoda portugalského motocyklisty Paula Goncalvese, který po těžkém pádu utrpěl vážná zranění , kterým podlehl..

Martin Prokop s Viktorem Chytkou na trati 7. etapy Rally Dakar 2020

„Erzeta byla extrémně rychlá, nic rychlejšího jsem nejel. Byla to hrůza a nevím, jestli tohle není trošku zbytečné. Jestli není lepší nechat nás jezdit v technických úsecích a ne přejezdy na plný plyn. Tak to ale je, jsme rádi, že jsme to přeskákali, ale nic pěkného to bylo. Mechanici si ve dni volna trošku mákli a Shreka aby Shreka dostali do lepší kondice, než tomu bylo v první části Dakaru. Vypadá to že se jim to povedlo. Ztráta byla menší než obvykle.“ komentoval sedmou etapu Martin Prokop. .

 

Mechanikům se podařilo nemožné po páteční havárii, kdy týmový Ford Ranger utrpěl velké škody. Po celodenní opravě nebyly následky vůbec poznat.

Volný den pro tým Ultimate Dakar Racing, Tomáše Ouředníčka nebyl rozhodně odpočinkovým. Odstraňování následků páteční havárie s kamionem Martina Van den Brinka zabralo celý den a noc a až do posledních chvil nebylo jasné jestli závodní Ford Ranger v kondic,i aby byl schopný překonat nástrahy další etapy Dakaru. Nakonec se vše podařilo a posádka do další etapy nastoupila a dokončila. “ Byl jsem obrovským pesimistou po zjištění rozsahu poškození naší Bestie jsem nevěřil že se nám podaří auto opravit. S nadlidským nasazením našim mechaniků i z pomocí mechaniků od Martina Van den Brinka a pomoci dalších českých týmů se to povedlo. Před klukama smekám nenaspali ani minutu a motor nastartovali necelé dvě hodin před odjezdem do etapy. Patří jim opravdu obrovský dík. Dneska to bylo dobrý, trošičku nás trápí výkon motoru a zatím nám nefungují hydraulické nohy pro výměnu kola a vyprošťování auta při zapadnutí . Dneska jsme je nepotřebovali a pevně věřím že se nám je podaří do zítřka rozchodit „ řekl v cíli spokojený Tomáš Ouředníček

Výsledky . etapy  Riyadh → Wadi Al-Dawasir (741 km, rychlostní zkouška: 546 km)

1. Sainz – Cruz (Šp./Mini) 4:16:11

2. Al-Attiyah – Boumel (Katar/Toyota) + 2:12

3. Peterhansel – Fiuza (Fr., Portug./Mini) +2:53

13. Prokop, Chytka (ČR/Ford) +21:51

28. Ouředníček – Křípal (ČR/Ford) + 54:23

 

Celková klasifikace Rally Dakar po 7. etapách

1. Sainz – Cruz (Šp./Mini) 27:49:13

2. Al-Attiyah – Boumel (Katar/Toyota) + 10:00

3. Peterhansel – Fiuza (Fr., Portug./Mini) +19:13

13. Prokop, Chytka (ČR/Ford) +3:11:47

37. Ouředníček – Křípal (ČR/Ford) + 10:26:10

 

Zítra 13. 1. 2020  pokračuje RallyDakar 2020 etapou  Wadi Al-Dawasir → Wadi Al-Dawasir (713 km, rychlostní zkouška: 474 km)

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*