3. etapa Dakaru z pohledu zástupců Kraje Vysočina. Prokop postoupil do top 10, Ouředníček s Křípalem zajeli životní výsledek.

Etapa kolem Neomu byla skutečný klenot. Trasa vedla po hranici s Jordánskem a nabídla řadu kaňonů a horských cest, které vedly písečnými terény. V této etapě se dostali účastníci do nejvyššího bodu soutěže v nadmořské výšce 1400 metrů. Automobilový jezdec Martin Prokop se na Rallye Dakar posunul do elitní desítky. S vozem Ford Raptor obsadil v dnešní třetí etapě 13. místo a průběžně je devátý. Tomáše Ouředníčeka s Davidem Křípalem tentokrát nepostihla žádná nečekaná komplikaci a dojeli si pro svůj nejlepší etapový výsledek, za svoji tříletou spolupráci na Dakaru, když cílovou metu protnuli jako jednadvacátá nejrychlejší posádka kategorie automobilů. Do vedení se dostal dvojnásobný dakarský vítěz Carlos Sainz ze Španělska, který přeskočil Argentince Orlanda Terranovu. Bývalý rallyeový mistr světa má nyní v čele náskok necelých pěti minut na loňského vítěze Násira Attíju z Kataru.

Martin Prokop s Marianem Chytkou na trati 3. etapy Rally Dakar

Martin Prokop v úterní etapě, která měla start i cíl v Naúmu a závodníci v ní urazili 404 měřených kilometrů, zaostal za Sainzem o 22:33 minuty. V průběžném pořadí ztrácí 48:05 minuty.“Dnes to bylo bez defektu, ale bohužel jsme zjistili, že nestíháme rychlostí. Všechna auta nás předjíždí jako nůž máslem. Problémem bude v nedostatečné  maximální rychlosti auta. Na začátku na rovinách nás předjížděli jeden po druhém. Zkoušeli jsme se jich držet, ale nešlo to. Uvidíme, jestli se s tím dá něco dělat, ale bojím se, že ne. Musíme počkat na pomalejší úseky, protože náš motor má dobrý kroutící moment. Ve velkých rychlostech ale nefunguje,“ Posteskl si Martin Prokop v cíli etapy.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na trati 2. etapy Rally Dakar

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem , ty si dneska etapu vysloveně užívali. Po včerejších problémech byla posádka opět odsouzena ke startu z hlouby startovního pole a na trati se musela vypořádat s přetlakem závodních aut , když před nimi startovala dokonce dvacítka kamionů a více jak desítka buggyn kategorie SSV. V průběhu etapy postupně stoupali výsledkovým pořadím a v cíli jim patřilo nakonec fantastické 21. místo v kategorii automobilů. “ Mechanici pracovali celou noc na opravě prasklého výfuku a vyměnili vadný startér a dostali našeho Forda do stoprocentní kondice. Hůř na tom byla moje psychika po dvou strastiplných etapách, ale nechal jsem se přemluvit Davidem abychom dál pokračovali. Naše startovní pořadí nebylo opět nic moc a my museli předjíždět v prachu jedno auto za druhým. Dnes se nám vyhnuli jakékoliv problémy a defekty. David parádně navigoval no dneska prostě luxus. Je to pro nás obrovská satisfakce za dvě nepovedené etapy a velké povzbuzení do dalších etap.“ líčil spokojený Tomáš Ouředníček v cíli etapy.

Výsledky 3. etapy  Neom – Neom  (489 km / 404 km RZ)

1. Sainz – Cruz (Šp./Mini) 3:48:01

2. Przygonski – Gottschalk (Pol./Mini) +4:19

3. Saidan – Aleky (Sau / Mini)  + 5:28

13. Prokop, Chytka (ČR/Ford) +22:33

21. Ouředníček – Křípal (ČR/Ford) +39:34

 

Celková klasifikace Rally Dakar po 3. etapách

1 Sainz – Cruz (Šp./Mini) 11:00:20

2 Al-Attiyah – Boumel (Katar/Toyota) + 7:55

3. Terranova – Grue (Arg./Mini) +8:09

9. Prokop, Chytka (ČR/Ford) +48:05

42. Ouředníček – Křípal (ČR/Ford) -3:14:09

 

Kompletní výsledky DAKAR 2020

 

Zítra 8. 1. 2020 pokračuje soutěž etapou  Neom → Al Ula (676 km, rychlostní zkouška: 453 km)

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*