11. etapa Dakaru z pohledu zástupců Kraje Vysočina. Prokop postoupil na dvanácté místo, Ouředníček po předchozí protrápené etapě, si užíval předposlední etapu letošního Dakaru.

Závodníci dnes absolvovali etapu ze Šubajtá do Harazu, před kterou nemohli využít pomoc týmových mechaniků. V kategorii aut zvládl 379 km dlouhou rychlostní zkoušku nejlépe Francouz Stéphane Peterhansel, který vyhrál letos již čtvrtou etapu. V čele je i nadále Carlos Sainz ze Španělska, jenž bude v pátek hájit desetiminutový náskok na Katařana Násira Attíju. Peterhansel je o dalších šest sekund zpět. Automobilový jezdec Martin Prokop obsadil v předposlední etapě Rallye Dakar 11. místo a posunul se na dvanáctou pozici průběžného pořadí.Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dnes obsadili v etapě 35. místo a v celkové klasifikaci si polepšili o jedno místoa po předposlední etapě Dakaru jim patří 37. místo absolutně.

„Dnes to byl náročný den skoro celý v pořádných dunách. Do karet všem hrálo to, že bylo po dešti, takže dostat se přes ně bylo jednodušší. O drama jsme však nebyli připraveni, protože v neutralizaci na dvoustém kilometru jsme zjistili, že máme poškozenou pravou zadní poloosu a sedmdesát kilometrů před cílem nám přestala fungovat úplně. Rozhodli jsme se, že měřený úsek zkusíme dojet jen s pohonem tří kol. Tentokrát bylo štěstí na naší straně, protože po třech stech dvaceti kilometrech dun bylo posledních sedmdesát po jediné dlouhé rovině bez jakéhokoliv výjezdu. Pouze jsme jeli rychlostí sto čtyřicet místo sto osmdesát, ale auto jsme dovezli do cíle, kde na přejezd do bivaku poloosu v klidu vyměníme.“ řekl Martin Prokop v cíli etapy.

Po včerejších peripetiích s výměnou rozbité poloosy měla posádka Tomáše Ouředníčka s Davidem Křípalem díky dokončení etapy až na 62. místě v pořadí měla posádka nepříliš lichotivou startovní pozici do dnešní etapy. Stodvacátásedmá startovní pozice nedělala rozhodně naděje na dobré umístění v etapě, zvlášť když na závodníky čekala jedna z nejtěžších etap vedená přes písečné duny.  „Dnes jsme startovali díky časové ztrátě ze 127 místa. Technicky byla etapa hodně náročná ale Ranger fungoval skvěle, již od prvního kilometru jsme předjížděli jedno auto za druhým a co je hlavní jsme v cíli 11 etapy a pokračujeme dal“ spokojeně zhodnotil účinkování v etapě v cíli Tomáš Ouředníček

Výsledky 11. etapy Shubaytah → Haradh (744 km, rychlostní zkouška: 379 km)