Dakar 2018 – VI. etapa – Arequipa – La Paz – 758 km – 313 km měřený úsek

Martin Prokop po šesté etapě na senzačním sedmém místě a na soupeře před sebou má minimální ztrátu. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dnes na 34. místě v etapě a dál po nešťastném začátku Dakarské rally stoupají v klasifikaci automobilů.

Martin Prokop na trati 6. etapy Dakaru 2018

Touto etapou se Dakar rozloučil s peruánskými písečnými dunami a soutěžící zavedl na bolivijské území s cílem v hlavním města La Paz. Trať vedla po vysokohorských cestách, které byly v některých úsecích rozbahněné, ale také místy zasněžené a venkovní teplota se pohybovala mírně pod bodem mrazu   neboť start měřeného úseku byl ve výšce 4700 metrů nad mořem.

Prémiové vítězství v letošním Dakaru získal Španěl Carlos Sainz na Peugeotu, který dosáhl času 2:53,30 hod. a po této etapě zůstává na druhém místě se ztrátou 27:10 min. na vedoucího Peterhansela.

Prokop s Tománkem si tentokrát doslova trať vychutnali a kamenité cesty jim vyhovovali. Jejich výkon byl ohodnocen časem 3:06,01 hod. a za vítězným Sainzem dojeli na devátém místě se ztrátou 12:26 min. V celkovém pořadí před dnem volna postoupil Prokop na sedmou příčku a na vedoucího Peterhansela mu chybí 2:25,52 hod.

Ouředníček s Křípalem na trati 6. etapy Dakaru

Také Ouředníček s Křípalem tuto etapu úspěšně dokončili. Jejich čas 3:45,16 hod. je zařadil na 34. místo, kdy měli na vítěze etapy manko 51:46 min.   a v celkovém hodnocení se opět posunuli ve výsledkových listinách o tři místa na 41. příčku.

V pátek 12. ledna bude  den volna, který přivítají všichni ještě jedoucí jezdci i jejich doprovody. Bude využit k regeneraci zdravotního stavu jezdců a k přípravě techniky na další etapy.

Ta první, po dnu odpočinku,  se pojede v sobotu 13. ledna a povede z La Pazu do Uyuni, bude měřit 726 km a měřený úsek bude mít 425 km.

On- line výsledky můžete sledovat na oficiálních stránkách soutěže : https://gaps.dakar.com/2018/dakar/aso/ukie

foto : MP Sports a South Racing CE

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*