Dakar 2018 má za sebou první část soutěže.

Martin Prokop na parádním sedmém místě. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem po počátečních problémech s technikou stoupají absolutním hodnocením kategorie automobilů.

Martin Prokop na trati Dakaru 2018

Skončila první část letošního 40. ročníku Rallye Dakar a to v hlavním městě Bolívie – La Pazu. Jezdci absolvovali celkem 6 etap, které byly na peruánském území a vedly písečnými pouštěmi s různě vysokými dunami.  Úplnou zvláštností byla závěrečná etapa před dnem volna, kdy soutěžící startovali na pobřeží moře a trať vedla  do cíle v La Pazu, kde se vyšplhala do výšky kolem 4 000 metrů nad mořem.

A co na to říkají  jezdci obou vysočinských posádek?

Skvělé sedmé místo patří dvojici Martin Prokop a Jan Tománek na voze Ford F 150. „Netajím se tím, že jsem při rallye nezažil nic náročnějšího. Jsem unavený a těším se na odpočinek, abych já i spolujezdec nabrali nové síly neboť některé etapy druhé části budou ještě náročnější než ty absolvované a půjde o krutou zkoušku jezdců, techniky i doprovodů“ zhodnotil stav po první části Prokop a dodal: „Jedeme rychle, jsme  nejlepší netovární posádkou, ale bohužel to přináší i opačné výsledky,  několikrát jsme  zapadli, prorazili gumy nebo dokonce bloudili. Ve druhé části se budeme snažit o co nejlepší výkony a tím i výsledek v cíli“.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na trati Dakaru 2018

Se smíšenými pocity dokončili první část Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na voze Ford Ranger. A jak hodnotí dosavadní průběh letošního Dakaru Ouředníček? „Po velkém zdržení a trestných minutách z prvních dvou dnů už nemůžeme pomýšlet a doufat v celkový dobrý výsledek, ale nevzdáváme to. Našim největším problémem je v podstatě špatná startovní pozice do etapy. Pokud bychom startovali vpředu, máme šanci jet hladce, ale startujeme-li  za čtyřiceti vozy, které trať dosti zdevastují, čekají nás jenom problémy“. S pocity se podělil také navigátor David Křípal: „Navigace v dunách bylo pro mně dost těžká. V průběhu roku jsem se zúčastnil rallye Morocco Desert Challenge, kde jsme několik etap vyhráli. Navigace však byla úplně jiná než tady. Budeme dál bojovat o co nejlepší výsledek“.

V sobotu čeká na soutěžící další maratonská etapa, která povede z La Pazu do Uyuni, kde budou muset absolvovat trať dlouhou 669 km s 368 měřenými kilometry a bude bez pomoci asistenčních týmů, neboť kamiony budou mít jinou trasu.

On- line výsledky můžete sledovat na oficiálních stránkách soutěže : https://gaps.dakar.com/2018/dakar/aso/ukie

foto : MP Sports a South Racing CE

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*