Dakar 2018 – II. etapa – Pisco – Pisco, 278 km – 267 km měřený úsek

Martin Prokop na trati 2. etapy DakaruMartin Prokop po penalizaci v druhé etapě čtrnáctý. Tomáše Ouředníčeka s Davidem Křípalem opět potrápila technika, ale přesto si v absolutní klasifikaci polepšili.

Druhá etapa opět vedla v dunách a na trať se vydali jako první jezdci kategorie automobilů. Jestliže se v úvodní etapě nevedlo posádkám týmu Peugeot, ve druhé etapě opanovaly čelo soutěže a obsadily první tři místa. Z vítězství se radoval Francouz Cyril Despres.

Martin Prokop ztratil v cíli druhé etapy patnáct minut a obsadil devátou příčku. V cíli však zjistil, že udělal fatální chybu, když před sebe na trati pustil vítěze Desprese. „Rozvířený prach zapříčinil to, že jsem minul kontrolní body a to jsem zjistil až v cíli a tak jsme se vrátili zpět. Za dvojí projetí cílem jsme obdrželi 10 minutovou penalizaci a klesli jsme na čtrnácté  místo. Jinak etapa byla velice náročná, pískové duny byly měkké a auto se neustále hrabalo a hrozilo nebezpečí zapadnutí“ sdělil v cíli etapy Martin Prokop.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na trati Dakaru.

Druhé vysočinské posádce Ouředníček – Křípal přichystala obrovské potíže. Po dojetí do bivaku v Piscu měla posádka co vyprávět: „Strávili jsme v dunách 13 hodin. Po startu jsme předjeli 16 aut, na dunách jsme neměli problémy, například jsme projeli dunu,  kde uvízlo více jak dvanáct automobilů, ale zrada na nás čekala na následující a my tam zapadli. Museli jsme couvat, při tom nám odešla zpátečka. A tak jsme museli auto otočit,  za pomoci heveru se to Davidovi podařilo a auto jsme dostali dolů.  Pokračovali jsme pouze k následující duně, kde se vůz opět zastavil a museli jsme čekat na asistenční kamion  týmu, který řídil Mathias Behringer.  Ten se pokusil odstranit závadu, která zastavila vozidlo (klapku sání). Nakonec nás musel táhnout a vozidlo se podařilo zprovoznit, ale poslední část dun jsme absolvovali za příšerné tmy. Tady chci poděkovat Davidovi, který odvedl perfektní navigační schopnosti s tím, že jsme neminuli žádný   kontrolní bod.“ V noci čekalo mechaniky vyměnit převodovku a také zkontrolovat řídící jednotku vozu.

Dnes bude Dakar pokračovat již třetí etapou, která bude mít start v Piscu a po 502 km bude cíl v San Juan de Marcona. Měřený úsek bude mít 295 km.

On- line výsledky můžete sledovat na oficiálních stránkách soutěže : https://gaps.dakar.com/2018/dakar/aso/ukie

foto : MP Sports a South Racing CE

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*