Dakar 2018 – I. etapa – Lima – Pisco , 272 km – 31 km měřený úsek

Martin Prokop na trati 1. etapy Dakaru 2018

Martin Prokop v TOP 10. Tomáše Ouředníčka s Davidem Křípalem provázely technické problémy a penalizace.

V hlavním městě Peru, Limě včera odstartoval jubilejní 40. ročník Rally Dakar. Do soutěže automobilů odstartovaly také dvě posádky z Vysočiny. Se startovním číslem 311 vyrazili na trať Martin Prokop s Janem  Tománkem na voze Ford. Ti splnili předsevzetí a dojeli na desátém místě, když dosáhli času 23:55 min a za vítězem etapy, Nasserem al-Attiyahem z Qataru, zaostali o 2:04 minuty.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na trati 1. etapy Dakaru 2018

O druhé posádce se startovním číslem 340, Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem  s vozem Ford. Hned v úvodní zkoušce ztratili mnoho času technickými problémy. „Odstartovali jsme dobře, předjeli jsme tři auta a při předjíždění čtvrtého znenadání Ranger začasl ztrácet výkon a zapadli jsme. Pokračovali jsme ale dál, problém trval stále, ještě třikrát jsme zapadli a na víc jsme minuli jeden kontrolní bod“ okomentoval v cíli etapy Ouředníček. Jejich čas na měřeném úseku byl 40:08 min. a k tomu se musela připočíst penalizace za  minutí kontrolního bodu v hodnotě  2 hodin a to celkově vyneslo posádku na konečné 86. místo.

Dnes bude Dakar pokračovat druhou etapou, jejíž start i cíl bude ve městě Pisco. Délka trati bude 278 km a z toho bude měřen úsek 267 km.

On- line výsledky můžete sledovat na oficiálních stránkách soutěže : https://gaps.dakar.com/2018/dakar/aso/ukie

foto : MP Sports a South Racing CE

Comments are closed.