30. – 31. března 2018 – Pístovské mokřady – Pístov u Jihlavy

Ilustrační foto : Pístovské mokřady – Tomáš Kaser

Pístovské mokřady – jaro 2018 zavzpomínají na staré časy, kdy se na jaře jen závodilo bez doprovodného programu a atrakcí. Protože je ale v pátek státní svátek, nebude se jezdit v terénu jen v sobotu, ale už v pátek odpoledne uděláme technické přejímky a VEČER PAK POPRVÉ V HISTORII POJEDEME NOČNÍ TRIAL. Kategorie budou kopírovat nové rozdělení třídy EASY v rámci MČR v OFFROAD TRIALu (kategorie HOBBY, ELITE, SPECIAL a SPECIAL EXTRA).

Představení projektu „offroad přírodě“

Akce „Pístovské mokřady“ je akce pro terénní auta ze všech koutů České republiky. Koná se 2× ročně v období únor-březen a září-říjen v Pístově u Jihlavy. Zajímavostí akce je, že se jedná o offroad akci na pomoc přírodě. Koly terénních aut totiž suplujeme stáda zubrů, kteří v dávných dobách chodívali pít k potokům a udržovali tak v jejich okolí podmáčenou a bahnitou strukturu povrchu. V ní pak žili dnes už vzácní a zákonem chránění živočichové jako je listonoh, žábronožka, kuňka apod.http://mokrady.wbs.cz/Pojezd-kolove-a-pasove-techniky.html

Tato akce je schválená a podporovaná jak majitelem pozemku, tak i odborem životního prostředí a radou města Jihlava. Probíhat bude každý rok mimo vegetační období na jaře a na podzim.

Rádi bychom tuto unikátní spolupráci ochránců přírody a vyznavačů volnočasových aktivit jako je offroad, čtyřkolky apod. přiblížili široké veřejnosti. Proto bude akce „Pístovské mokřady“ přístupná nejen majitelům terénních aut, ale i divákům z celého Česka.

Oficiální stránky akce : http://pistovskemokrady.cz/

Program : http://pistovskemokrady.cz/program

Místo konání :   http://pistovskemokrady.cz/program

Vstupné :  http://pistovskemokrady.cz/info-divaci-vstupne

foto :  Pístovské mokřady – Tomáš Kaser

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*