6. – 20.1.2018 – DAKAR

Šestého ledna odstartuje čtyřicátý ročník nejslavnějšího dálkového závodu DAKAR 2018 a na startu nebudou chybět ani zástupci z kraje Vysočina

40. ročník Rallye Dakar, který bude též 10. ročníkem v Jižní Americe, bude startovat v Limě a povede kolem Pacifického oceánu, od kterého se bude vzdalovat na okružní cesty do peruánských dun. Po nich se závodníci a celá dakarská kolona přesunou do La Paz, hlavního města Bolívie, kde bude Rest day. Další cesta bude směřovat do Argentiny přes poušť Fiambalu a jiné krásy, které severní argentina nabízí. Cíl bude v argentinské Córdobě, která je mekkou motoristického sportu v Jižní Americe.

Na start letošního ročníku se postaví hned dvě posádky startující v kategorii automobilů .

Se startovním číslem 311 se vydá zdolávat nástrahy tratě jihlavský Martin Prokop, kterého bude navigovat zkušený spolujezdec Jan Tománek. Posádka bude startovat v domácím týmu MP Sports s vlastním speciálem FORD postaveným na podvozku typu F150 EVO.

Druhou posádku reprezentující kraj Vysočina budou se startovním číslem 340 velkomezeříčský Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem , který trvale bydlí v Třebíči. Jejich sportovním náčiním bude tovární vůz FORD RANGER o který se v průběhu závodu bude starat SOUTH RACING , pod jehož hlavičkou budou také startovat.

A jak bude celá soutěž bude pro reprezentanty Kraje Vysočina soutěž probíhat Vás budeme samozřejmě informovat.

Časový harmonogram soutěže :

 

One Comment

  1. Can the money simply rotate while in the players themselves,
    where the champions take these from your losers?

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*