6. – 20.1.2018 – DAKAR

Šestého ledna odstartuje čtyřicátý ročník nejslavnějšího dálkového závodu DAKAR 2018 a na startu nebudou chybět ani zástupci z kraje Vysočina

40. ročník Rallye Dakar, který bude též 10. ročníkem v Jižní Americe, bude startovat v Limě a povede kolem Pacifického oceánu, od kterého se bude vzdalovat na okružní cesty do peruánských dun. Po nich se závodníci a celá dakarská kolona přesunou do La Paz, hlavního města Bolívie, kde bude Rest day. Další cesta bude směřovat do Argentiny přes poušť Fiambalu a jiné krásy, které severní argentina nabízí. Cíl bude v argentinské Córdobě, která je mekkou motoristického sportu v Jižní Americe.

Na start letošního ročníku se postaví hned dvě posádky startující v kategorii automobilů .

Se startovním číslem 311 se vydá zdolávat nástrahy tratě jihlavský Martin Prokop, kterého bude navigovat zkušený spolujezdec Jan Tománek. Posádka bude startovat v domácím týmu MP Sports s vlastním speciálem FORD postaveným na podvozku typu F150 EVO.

Druhou posádku reprezentující kraj Vysočina budou se startovním číslem 340 velkomezeříčský Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem , který trvale bydlí v Třebíči. Jejich sportovním náčiním bude tovární vůz FORD RANGER o který se v průběhu závodu bude starat SOUTH RACING , pod jehož hlavičkou budou také startovat.

A jak bude celá soutěž bude pro reprezentanty Kraje Vysočina soutěž probíhat Vás budeme samozřejmě informovat.

Časový harmonogram soutěže :

 

Comments are closed.