3. -4.8.2019 – Kámenské hradohraní – Hrad Kámen

O nastávajícím víkendu se na Hradě Kámen uskuteční už 7. ročník Kámenského hradohraní. „Tato tradiční akce určená především pro rodiny s dětmi se koná ve dnech 3. a 4. srpna. Každým rokem se však vztahuje k jiné významné historické události spojené s Hradem Kámen. Pro letošek je to období mezi léty 1916 až 1948, kdy zde především v letních měsících a na podzim při honech pobýval poslední soukromý majitel hradu Antonín Fleissig,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

První srpnový víkend je pro návštěvníky hradu připraven bohatý program s jedinečnými prohlídkami formou tištěného průvodce s kvízy a úkoly pro děti. A to ve třech úrovních obtížnosti pro různé věkové kategorie. Následně v cíli na pokladně proběhne vyhodnocení spojené s malou odměnou. Dále v přilehlém parku, který je proslulý díky širokému spektru rostlin včetně vzrostlých památných stromů nebo okrasným jezírkem, budou probíhat ukázky sokolníka, šermířských soubojů včetně představení jednotlivých zbraní, zbroje, způsobu boje a každodenního života středověkého rytíře. Příchozí budou mít unikátní možnost si rytířskou zbroj a zbraně potěžkat a pod dohledem i vyzkoušet. Za pěkného počasí se děti vydovádí i ve skákacím hradu. A navíc v sobotu od 14 hodin se budou moci projet na koni. Na sobotní večer od 19 do 21:30 hodin připravili zaměstnanci Muzea Vysočiny Pelhřimov nevšední večerní prohlídky hradu s názvem Hrad ožívá po setmění. Díky hraným scénkám v režii hradního kolektivu se návštěvníci pomyslně přenesou v čase, a to do 19. století. Kdo vydrží do půl jedenácté, bude odměněn ohňovou show v podání skupiny Gaja Yritis, která stylově zakončí pestrý sobotní program.

 

Pokud si říkáte, že jste na Hradě Kámen byli v minulém roce, vůbec nevadí. Expozice prošla jako každý rok drobnou obměnou. Vystaveny jsou další kočárky, kolébky a související doplňky z bohaté sbírky muzea. Také je nově k vidění kolekce perkusních loveckých zbraní. A jestliže máte na tento víkend jiný program, nezoufejte! Na hradě myslí na své malé návštěvníky po celou turistickou sezónu. Však je zde nejstarší muzeum jednostopých vozidel na našem území, a proto nemůže chybět dobrodružný závod. Pro děti je připraven speciální interaktivní program Hradem po jedné stopě, který se odehrává právě v duchu motocyklového závodu. Během putování expozicí je připraveno mnoho úkolů a objevování včetně možnosti vyfotit se v sajdkáře nebo Velorexu či přímo na stupních vítězů i s věncem a pohárem jako pravý motocyklový závodník. A originální diplom je pěknou upomínkou na návštěvu hradu. Tak si nezapomeňte pro své závodníky vyzvednout unikátní pracovní sešity rovnou při vstupu na pokladně.

www.hradkamen.cz

Comments are closed.