28. – 29.9. 2018 – Dakarské Pístovské mokřady – Pístov u Jihlavy

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na trati Baja Poland 2018

Letošní Pístovské mokřady budou DAKARSKÉ!!! Hlavními hvězdami totiž budou dakarští závodníci: Tomáš Ouředníček se svým spolujezdcem Davidem Křípalem, motorkář Ondřej Klymčiw, Ivo Kaštan a vystavené budou i jejich dakarské speciály. Tomáš navíc představí špičkový Ford Ranger DAKAR V8 v akci. V pátek i v sobotu ve 13hod. předvede jak umí dakarský speciál létat. Show pro Vás pro diváky bude plná skoků, smyků a driftů.

A POZOR: několik zájemců Tomáš i sveze!!! (info níže) Kromě tohopřivezou závodníci i některá svá doprovodná support auta včetně přes 12 metrů dlouhého amerického trucku. Na Pístovských mokřadech tak vznikne pravý dakarský bivak. Během obou dnů se budete moci s dakaristy vyfotit a nechat si je podepsat. V pátek večer je pak na programu beseda súčastníky DAKARu s promítáním fotek a videí ze zákulisí.

Hlavní náplní akce ale určitě zůstávají mezinárodní závody v OFFROAD TRIALu. Dva dny se budou rvát o stupně vítězů ti nejlepší řidiči z  Česka, Slovenska, Maďarska, Ukrajiny apod. včetně několika mistrů Evropy. Znovu uvidíte špičkové stroje včetně několika PROTOYPů na hranici a někdy i za hranicí fyzikálních zákonů.

Znovu bude oblíbený Jožin z Bažin. A znovu pro auta i pro diváky. Ten nejlepší získá 5 tisíc na ruku. Vítězka ženského trialu pak dostane barevnou tiskárnu s wifi. Vyzkoušet si budete moci i špičkový 3D simulátor, na kterém trénují ti nejlepší např. rallycrosový nebo autocrossový jezdci.

Děti se mohou těšit na skákací hrad ve tvaru obřího teréňáku, nafukovacího gladiátora, dětské čtyřkolky nebo závod plastových Tatrovek.

Pokud si chcete užít super DAKARský prodloužený víkend plný zábavy, vidět spoustu špičkových aut a jezdců v tom nejdrsnějším terénu, bahno létající všemi směry a výkony na hranici fyzikálních zákonů, pak nemůžete v pátek 28. a v sobotu 29. září na akci „DAKARské Pístovské mokřady – podzim 2018“ chybět. Těšíme se na Vás.

 

Projížďky v DAKARských speciálech – info:

VARIANTA 1:
AUTO: Ford Ranger DAKAR 5,0i V8 přes 350PS, 560Nm
ŘIDIČ: Tomáš Ouředníček
CENA: 2.800,-
V ceně: projížďka cca 15min. + kukla a kniha DAKAR 2018 podepsána Tomášem Ouředníčkem

VARIANTA 2:
AUTO: Hummer H3 V6
ŘIDIČ: David Křípal
CENA: 1.900,-
V ceně: projížďka cca 15min. + kukla a kniha DAKAR 2018 podepsána Tomášem Ouředníčkem

Upoutání do sedačky krásnými hosteskami jako bonus ZDARMA! 🙂

Přihlášky na terka@go-offroad.cz

POZOR! Omezený počet projížděk. Přednost mají dopředu přihlášení.

UPOZORNĚNÍ: Standardně stojí projížďka 5.000,- až 9.000,-. Cena pro Mokřady je na hranici nákladů. Každý závodní kilometr totiž stojí 1.000,- Kč.

Představení projektu „offroad přírodě“

Akce „Pístovské mokřady“ je akce pro terénní auta ze všech koutů České republiky. Koná se 2× ročně v období únor-březen a září-říjen v Pístově u Jihlavy. Zajímavostí akce je, že se jedná o offroad akci na pomoc přírodě. Koly terénních aut totiž suplujeme stáda zubrů, kteří v dávných dobách chodívali pít k potokům a udržovali tak v jejich okolí podmáčenou a bahnitou strukturu povrchu. V ní pak žili dnes už vzácní a zákonem chránění živočichové jako je listonoh, žábronožka, kuňka apod. http://mokrady.wbs.cz/Pojezd-kolove-a-pasove-techniky.html

Tato akce je schválená a podporovaná jak majitelem pozemku, tak i odborem životního prostředí a radou města Jihlava. Probíhat bude každý rok mimo vegetační období na jaře a na podzim.

Rádi bychom tuto unikátní spolupráci ochránců přírody a vyznavačů volnočasových aktivit jako je offroad, čtyřkolky apod. přiblížili široké veřejnosti. Proto bude akce „Pístovské mokřady“ přístupná nejen majitelům terénních aut, ale i divákům z celého Česka.

Oficiální stránky akce : http://pistovskemokrady.cz/

Program : http://pistovskemokrady.cz/program

Místo konání :   http://pistovskemokrady.cz/info-divaci-misto-konani

Vstupné :  http://pistovskemokrady.cz/info-divaci-vstupne

Comments are closed.