21. – 22.9. 2019 – Pístovské mokřady – Pístov u Jihlavy

Letošní Pístovské mokřady budou ADRENALINOVÉ!!! Svou nezapomenutelnou show představí kaskadéři při své DESTRUCTION SHOW, adrenalinový bude i pohled na spoře oděné dívky při sobotním běhu tůněmi a na zážitky bohatý bude i klasický JOŽIN z BAŽIN. Do vod jeho obří tůně plné bahna totiž pošleme autobus Karosa plný lidí. A účastníky tohoto „zájezdu“ se můžete stát i vy. 🙂 Více ZDE

Hlavní náplní akce ale bezesporu zůstávají mezinárodní závody v OFFROAD TRIALu. Dva dny se budou rvát o stupně vítězů ti nejlepší řidiči z celé Evropy. Svou účastí nás poctí třeba Sergio Mirallas Garcia ze Španělska, který je čerstvým vicemistrem Evropy. Znovu tak uvidíte špičkové stroje včetně několika PROTOTYPů na hranici a někdy i za hranicí fyzikálních zákonů.

Zmiňovaný Jožin z Bažin bude znovu pro auta i pro diváky. Ten nejlepší získá 5 tisíc na ruku. Vítězka ženského trialu pak dostane barevnou laserovou tiskárnu s wifi.
Děti se pak mohou těšit na nové atrakce jako je třeba offroad vláček.

Představení projektu „offroad přírodě“

Akce „Pístovské mokřady“ je akce pro terénní auta ze všech koutů České republiky. Koná se 2× ročně v období únor-březen a září-říjen v Pístově u Jihlavy. Zajímavostí akce je, že se jedná o offroad akci na pomoc přírodě. Koly terénních aut totiž suplujeme stáda zubrů, kteří v dávných dobách chodívali pít k potokům a udržovali tak v jejich okolí podmáčenou a bahnitou strukturu povrchu. V ní pak žili dnes už vzácní a zákonem chránění živočichové jako je listonoh, žábronožka, kuňka apod. http://mokrady.wbs.cz/Pojezd-kolove-a-pasove-techniky.html

Tato akce je schválená a podporovaná jak majitelem pozemku, tak i odborem životního prostředí a radou města Jihlava. Probíhat bude každý rok mimo vegetační období na jaře a na podzim.

Rádi bychom tuto unikátní spolupráci ochránců přírody a vyznavačů volnočasových aktivit jako je offroad, čtyřkolky apod. přiblížili široké veřejnosti. Proto bude akce „Pístovské mokřady“ přístupná nejen majitelům terénních aut, ale i divákům z celého Česka.

UŽITEČNÉ INFORMACE : 

Oficiální stránky akce : http://pistovskemokrady.cz/

Program : http://pistovskemokrady.cz/program

Místo konání :   http://pistovskemokrady.cz/info-divaci-misto-konani

Vstupné :  http://pistovskemokrady.cz/info-divaci-vstupne

Comments are closed.