2.-3.10.2021 Trucktrial – Jihlava – Tankodrom Pístov

23. soutěžní sezóna otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu ukončí svou sezonu  o víkendu 2. a 3. října v Pístově u Jihlavy.

Těšit se můžete na ukázky dovednosti řidičů nákladních vozidel, jezdících v terénu a rozdělených do několika kategorií. V závodech uvidíte speciálně upravené vozy různých značek. Závodníci mají vždy za úkol projet vyznačenou sekci bez dotyku označených branek a navíc v daném časovém rozhraní. Často jsou závodní vozy opravdu na hraně a ne zřídka dochází k jejich převrácení. To je také jedním z důvodů proč být u toho, byť jako divák. Na startu nové sezóny diváci uvidí nejenom  stálé “trialisty”, ale i všechny loňské mistry ČR a mnoho nováčků, kteří si stihli koupit již hotové auto, a nebo si postavili nové. Mistrovství  ČR v Truck trialu se skládo letos pouze ze čtyř soutěžních víkendů.  V Jihlavě mají posádky poslední šanci ovlivnit celkové pořadí letošního šampionátu. Další informace o soutěži najdete vždy na www.trucktrial.cz nebo facebooku Truck trial CZ .

Co je Truck trial. ………..

Je to sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu. Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, nebo úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po závodě. Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo neprojede, je to výzva, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, je ve skutečnosti mnohem, mnohem dál. Nic pro slabé nátury. Je to sport pro opravdu silné jedince.

Soutěž probíhá v 7. kategoriích.

 S1 – MB Unimog, Tatra 805

S2 – MB Unimog, IFA W50, Avia, Praga, Viza ROSS

S3 – Tatra 138, Praga V3S, Liaz, Viza ROSS

S4 – Tatra 813 a 815 6×6, Ural

S5 – Tatra 813 8×8

P1 a P2 kategorie malých a velkých unikátních prototypů, kdy každý z vozů je originál.


Program:

SOBOTA

10:00 – 18:30 Soutěže v sekcích

21:00 – 01:00 Diskotéka s Karlem Fialou  

NEDĚLE

8:45 – 9: 00 Rozprava a zahájení závodu

9:00 – 16:00 Soutěže v sekcích


Vstupné


Při cestě na závodiště pomohou tyto mapky s označeným průjezdem Jihlavou …

Mapa1Mapa2Mapa3

Oficiální stránky pořadatele : www.trucktrial.cz

Oficiální facebookové stránky pořadatele : ZDE

GPS souřednice závodiště : 49.3657519N, 15.5696011E

Mapa : ZDE


Fotogalerie z loňského ročníku :

kompletní galerie : https://www.motorvysociny.cz/galerie/trucktrial-pistov-u-jihlavy-29-30-8-2020/

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*