12. – 13.9. 2020 – Pístovské mokřady – Pístov u Jihlavy

Podzimní Mokřady BUDOU a se vší PARÁDOU!!!

Letošní Kronospan PÍSTOVSKÉ MOKŘADY i přes problémy s koronavirem budou! Nenecháme se přece zastrašit, né? 😉 A i když „udeříme“ v plné síle, uděláme vše pro vaši bezpečnost.

Kromě špičkových závodních speciálů v tom nejdrsnějším terénu se tak můžete těšit třeba na projížďky ve vojenském kloubovém pásáku, který je navíc obojživelný a bude tak s vámi projíždět i skrz Jožina z Bažin. 🙂 Vodami a bahnem této největší tůně se pak nebude letos projíždět, ale bude se do nich SKÁKAT. Připravená je zbrusu nová odrazová rampa. Budou i závody zahradního traktůrku s HT EXTRA, pro děti airbrush na tělo s firmou HUGO a nově třeba minimotorky nebo šlapací autíčka.

Během dvoudenních mezinárodních závodů v OFFROADTRIALu se pak představí několik mistrů Evropy se svými špičkovými závodními speciály.  Více v programu.

Představení projektu „offroad přírodě“

Akce „Pístovské mokřady“ je akce pro terénní auta ze všech koutů České republiky. Koná se 2× ročně v období únor-březen a září-říjen v Pístově u Jihlavy. Zajímavostí akce je, že se jedná o offroad akci na pomoc přírodě. Koly terénních aut totiž suplujeme stáda zubrů, kteří v dávných dobách chodívali pít k potokům a udržovali tak v jejich okolí podmáčenou a bahnitou strukturu povrchu. V ní pak žili dnes už vzácní a zákonem chránění živočichové jako je listonoh, žábronožka, kuňka apod. http://mokrady.wbs.cz/Pojezd-kolove-a-pasove-techniky.html

Tato akce je schválená a podporovaná jak majitelem pozemku, tak i odborem životního prostředí a radou města Jihlava. Probíhat bude každý rok mimo vegetační období na jaře a na podzim.

Rádi bychom tuto unikátní spolupráci ochránců přírody a vyznavačů volnočasových aktivit jako je offroad, čtyřkolky apod. přiblížili široké veřejnosti. Proto bude akce „Pístovské mokřady“ přístupná nejen majitelům terénních aut, ale i divákům z celého Česka.

UŽITEČNÉ INFORMACE : 

Oficiální stránky akce : http://pistovskemokrady.cz/

Program : http://pistovskemokrady.cz/program

Místo konání :   http://pistovskemokrady.cz/info-divaci-misto-konani

Vstupné :  http://pistovskemokrady.cz/info-divaci-vstupne

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*