V Nové Vsi u Třebíče se konal Slet padesátek

V sobotu 22. června se konal v Nové Vsi u Třebíče 4. ročník akce příznivců strojů a nejen veteránů s motorem o objemu do 50 ccm „ Slet padesátek “

Již před polednem se k místnímu kulturnímu domu sjela téměř čtyřicítka milovníků strojů s puncem historie, ale i ukázkou šikovných rukou jejich majitelů. K nepřehlédnutí byli Pionýry, Mustangy, Stadiony, Babety v různých evolucích a tuningových úpravách.

Po slavnostním zahájení a představení všech strojů se vydala kolona účastníků na spanilou jízdu, jejím cílem byla při letošním ročníku zřícenina hradu Rokštejn u Panské Lhoty. Po návratu ze spanilé jízdy ke kulturnímu domu v Nové Vsi, měli pořadatelé přichystáno pro účastníky občerstvení, které přišlo všem vhod. .

Po ukojení chuťových kalíšků následoval odpolední program akce, dovednostní soutěže do kterých se zapojili i nejmenší účastnící akce.  Dovednostní soutěže byly rozděleny do dvou sekcí .Nejprve proběhly soutěže, které účastníky prověřily v dovednostech bez jejich plechových miláčků , jako bylo přeskládání piva v přepravkách, hod pneumatikou do dálky nebo hod tenisákem na cíl.

Druhou částí dovednostních soutěží odstartovala pasáž , která již prověřila sehranost majitele jednostopého vozítka s výdrží stroje. Účastníci sletu postupně změřili svoje síly v jízdě zručnosti , tlačení svého stroje na čas, v jízdě v pomalosti a na závěr samozřejmě nechyběly oblíbené mezičky – výjezd na čas do prudké meze.

Přestože letošní „Slet padesátek “ trošičku ovlivnilo odpoledne počasí, kamarádská atmosféra a příjemně strávené odpoledne plné zábavy  dokázalo všechny rozesmát a už teď pořadatelé spřádají plány na ročník příští.

Kompletní fotogalerie z akce ZDE

Comments are closed.