Padesátky řádily v Nové Vsi a v okolí Třebíče.

V sobotu 23. června se konal v Nové Vsi u Třebíče 3. ročník zábavné akce příznivců strojů a nejen veteránů s motorem o objemu do 50 ccm „ Slet padesátek “

Slet padesátek Nová Ves 23.6.2018

Již před polednem se k místnímu kulturnímu domu sjela téměř čtyřicítka milovníků strojů s puncem historie, ale i ukázkou šikovných rukou jejich majitelů. K nepřehlédnutí byli Pionýry, Mustangy, Stadiony, Babety v různých evolucích a tuningových úpravách.

Po slavnostním zahájení a představení všech strojů se vydala kolona účastníků na spanilou jízdu po Novou Vsí, která dále pokračovala do ekotechnického centra Alternátor v Třebíči Borovině. Zde se účastníci akce seznámili s historií výroby obuvi v Třebíči, ale rozšířili si své znalosti z výroby elektřiny a jiných technických vymožeností, která Alternátor představuje. Po historické a vzdělávací návštěvě se vydala kolona zpět směr základní tábor akce ke kulturnímu domu v Nové Vsi, kde měli pořadatelé přichystáno pro účastníky občerstvení.

Slet padesátek Nová Ves 23.6.2018

Po ukojení chuťových kalíšků následoval odpolední program akce, dovednostní soutěže. Vzhledem k chladnému počasí, které zrovna nepřipomínalo konec června, řada účastníku dala přednost teplu svého domova a z akce předčasně odjela, ale více jek dvacítka vytrvalců zůstala, aby si řádně užila tu nejzábavnější část akce.

Jízda z kopce , kde tentokrát nebyl vítězem ten nejrychlejší, ale právě naopak ten , kterému se podařilo vytýčenou trať zdolat co nejpomaleji, jasně ukázala jak dokáží účastníci ovládat svoje krasavce a někdy došlo i na menší akrobatickou kreaci při udržení stability. To jízda do kopce to už byla jiná káva, zde už hrálo roli nejen souznění stroje s jeho majitelem ale také vyladění výkonu motoru. Tato soutěž zrovna moc nevyhovovala majitelů slabších Stadionů a Babet, když někteří z nich museli nahradit chybějící koňské síly svého stroje silami vlastními, aby úspěšně trať dokončili. Poslední a zároveň nejatraktivnější disciplínou, pro přítomné diváky,  byla soutěž v dýmení.

Slet padesátek Nová Ves 23.6.2018

Dosáhnout co největšího kouře od svého stroje pojali účastníci každý jinak, někteří si vystačili pouze výsledným efektem svého výfuku a ti kteří zjistili, že nedosáhnou na výkony ostatních přidávali driftování zadního kola. Bylo zábavné sledovat čilý ruch okolo motorek a snaha jejich majitelů o co nejlepší výsledek.

Přestože letošnímu „Sletu padesátek “ nepřálo počasí, které by si účastníci zrovna představovali. Kamarádská atmosféra a příjemně strávené odpoledne plné zábavy  dokázalo všechny náležitě rozehřát a odjížděli z akce plní zážitků.

Kompletní fotogalerie z akce ZDE

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*