Na start Fichtl Cupu v Ostašově se postavil rekordní počet závodníků.

Sobota 6. října patřila v Ostašově tradičnímu již 11. ročníku FichtlCupu 2018 , který přilákal na startovní rošt přesně 117 účastníků a různých variantách a úprav oblíbených Pionýrů , Mustangů až po plnohodnotné závodní speciály s objemem do 50 ccm

Krásné podzimní počasí přilákalo k trati závodů obrovské množství diváků, kteří obdivovali jezdecké umění, nasazení ale i dovednost rukou jejich majitelů při úpravách závodních strojů. Program závodního setkání odstartovaly dopolední přejímky účastníků a úderem dvanácté hodiny se začalo závodit. Postupně se na trati představili jezdci zařazení do tří kategorií dle úpravy svých motocyklů – klasik, vořezplech a speciál.  Nejpočetnější startovní pole čítala kategorie Klasik a vzhledem k obrovskému zájmu účastníků muselo být dokonce rozděleno do dvou částí, aby se mohli na start postavit všichni účastníci a zároveň nedocházelo k příliš velké tlačenici na trati.

Marie Lamačová pozdravila diváky okolo tratě.

Již tradičně účastníci závodů předvedli divákům, že nejde jenom o závodění, ale hlavně o zábavu. Někteří si na sebe oblékli dobové motocyklistické propriety, nebo dokonce kostým a  tak diváci mohli na trati vidět oblíbeného medvěda, primáře Sovu, čaroděje a další potvůrky prohánějících se po trati na pekelných strojích. Ani letos nemohla chybět na trati ikona Ostašovských závodů, nejstarší účastnice, Marie Lamačová ze Strachotic u Znojma. Oblíbenou Marušku však za řídítka jejího stroje letos nepustilo nepříjemné zranění , přesto si nenechala letošní ročník Fichtl Cupu ujít a díky pořadatelům pozdravila diváky, při spanilé jízdě po trati na užitkovém terénního vozítku Gator a slíbila, že pokud jí to zdravíčko trošku dovolí, tak opět příští rok zasedne za řídítka svého stroje.

Třebíčští majitelé vojenských veteránů zakončili sezónu na Fichtl Cupu v Ostašově

Příjemné zpestření připravili divákům účastníci zakončení veteránské sezóny, kteří zvolili Ostašov jako cíl jejich poslední letošní společné vyjížďky a na přilehlých parkovištích okolo tratě tak mohly diváci okukovat, krásné nablýskané veteránské stroje na čtyřech kolech.  Majitelé vojenských terénních veteránů nepohrdli nabídkou pořadatelů a přítomným divákům předvedli svoje krasavce přímo na trati závodu.

Z nejvýznamnější Ostašovská akce roku všichni účastníci a diváci odjížděli určitě spokojeni a plní zážitků a už teď se těší na příští ročník.

Kompletní fotogalerie Fichtl Cup Ostašov 2018 : ZDE

Fotogalerie ze zakončení veteránské sezóny : ZDE

Comments are closed.