Sobotní Zámecký vrch MANN-FILTER ve fotografii.

Sobotní závody v Náměšti nad Oslavou ovlivnila série havárií a počasí.

Již od tréninků zajížděl dle předpokladů nejrychlejší časy loňský rekordman tratě Miloš Beneš na voze Osella FA30 a druhému nejrychlejšímu jezdci tréninků Markovi Rybníčkovi , který se na domácí trati poprvé představil se siluetou McLaren F1 , „nedělil “ více jak 4. sekundy a zdálo se že o vítězi sobotního závodu je rozhodnuto. Jenže do výsledků zasáhly nešťastné okolnosti a počasí. V průběhu první jízdy mezi stanovišti 3 a 4 vážně havarovala Gabriela Sajlerová na voze Mitsubishi Lancer EVO X, a následovala téměř hodinová pauza z důvodu odstraňování následků nehody a transportu otřesené Gabriely na vyšetření do nemocnice.

Když už se konečně rozjela startovní procedura havaroval v retardéru u zámku David Dědek a opět se stálo , tentokrát nebyl nutný zásah zdravotníků, ale odstranění následků havárie zabralo téměř další půlhodinu. Ke smůle nejrychlejšího muže tréninků Miloše Beneše , začalo těsně před jeho startem pršet a Marek Rybníček , který startoval ještě před havárií Dědka na suché trati, tím získal výhodu a jízdu vyhrál.

Vzhledem k časovým průtahům a předpovědi blížícího se deště se ředitelství závodu rozhodlo závod ukončit po první závodní jízdě a vyhlásit výsledky po ní. Díky této situaci se absolutním vítězem sobotního závodu Zámeckého vrchu MANN-FILTER stal Marek Rybníček na voze McLaren F1 Evo. Zároveň ovládl i klasifikaci LIQUI MOLY Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu 2019

Vítězem mezinárodního pohárového závodu Maverick Rescue Euro Cup 2019 se stal Roman Švorc na voze Lucchini P3.

Comments are closed.