Mistrovství Evropy týmů – Classic Motocross des nations – Pacov – 15.9.2018

V neděli15. září se sjeli do Pacova účastníci letošního závodu Mistrovství Evropy historiků v motokrosu. Za příjemného podzimního počasí a perfektně připravené trati se ohromnému množství diváků , kteří si nenechali ujít tento svátek motokrosu klasiků, představilo patnácti národních týmů a to Český tým jako hostitel nasadili týmy dokonce dva. Samostatné evropské tituly se rozdělovali v kategoriích nad 30 roků , nad 50 roků , nad 60 roků, nad 66 roků a nad 72 roků , kde soutěžili čtyřčlenné týmy na historických dvoutaktních motorkách a pro diváky to byla opravdu  pastva pro oči. Kromě českého týmu používala i většina zahraničních jezdců české stroje ČZ, které v té době patřili mezi špičkové motokrosové náčiní. Samozřejmě že nechyběli ani stroje zahraniční provenience BSA, Husquarna , Honda, Triumph, Maico, Suzuki Metisse JAP a další nádherné motokrosové skvosty. No a výsledky pro české fanoušky dopadly parádně, protože hned ve třech kategoriích 30+, 66+,a 72+ vybojovali čeští reprezentanti tituly Mistrů Evropy, v kategorii na 60 let vybojovali naši borci druhé místo za vítěznými Nizozemci a v kategorii nad padesát let skončili těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.