Dalečín zakončil motokrosovou sezónu .

Závěrečným podnikem letošního Kůta Servis Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu byl závod družstev na trati Písečské Zmole v Dalečíně. Celkem 20 tříčlenných družstev se v neděli 22. 9. 2019 prezentovalo k tomuto závodu. Po dopoledních volných a kvalifikačních jízdách se začalo závodit po obědě, celkem ve třech jízdách. V každém týmu bylo po jednom jezdci ve třídě MX1, MX2 a MX3. Ve třech jízdách se utkali vždy jezdci dvou tříd. V první jízdě, kde nastoupili jezdci třídy MX1 a MX2 byl nejlepší Filip Neugebauer z týmu Osička MX Team na stroji KTM. Na druhém místě dojel z J.H. Racing Teamu-Eurotransport rakouský jezdec Michael Kratzer na Kawasaki a třetí byl Patrik Liška z HT Group Racing teamu na stroji KTM – všichni startovali ve třídě MX1. Jako druzí vyjeli na trať jezdci tříd MX 2 a 3 a vítězství získal Pascal  Rauchnecker z Rakouska,  druhý skončil jeho krajan Lukas Neurauter a třetí dojel Martin Michek z Orion racing teamu – všichni jeli na strojích KTM ve třídě MX 3. Závěrečnou rozjížďku, kde se utkali jezdci tříd MX 1 a 3 vyhrál Neurauter před Michkem – oba třída MX 3, třetí byl Tomáš Šimko na Suzuki z týmu Slovenské motocyklové federace, který startoval ve třídě MX 1.

Po sečtení výsledků všech tří jízd, kam se započítávalo pět nejlepších výsledků ze šesti, si titul Mezinárodních mistrů z Dalečína odvezli jezdci Osička MX Teamu ve složení Filip Neugebauer, Šimon Jošt (Slovák na KTM)  a Lukas Neurauter se 16 body. O sedm bodů více nasbírala rakouská trojice Michael Kratzer, Johannes Klein (KTM) a Pascal Rauchenecker z J.H. Racing Teamu-Eurotransport. Třetí místo obsadila trojice HT Group Racing team, ve složení Patrik Liška, Martin Krč a Václav Kovář, všichni na KTM se 35 body.

Součásti podniku byl i vložený závod Mezinárodního mistrovství ČR junior 85. Ve dvou jízdách bojovali o body jezdci s motocykly o objemu do 85 ccm. V obou jízdách byl nejúspěšnější Vítězslav Marek na KTM z týmu CERMEN s.r.o., který se stal i mistrem republiky se 263 b. Zde  startoval také třebíčský jezdec Filip Beroun na KTM v HT Group Racing teamu. V obou závodech dojel na pátém místě a v hodnocení absolutního pořadí mistrovství republiky skončil na devátém místě se 104 body.

Comments are closed.