V týdnu od 10. do 15 května 2021 budou komplikovat dopravu opravy silnic u kruhové křižovatky na Kasárnách.

V pondělí 10.5. 2021 budou zahájeny velkoplošné výspravy asfaltových hutněných vrstev na silnici I/23 od okružní křižovatky Kasárna se silnicí I/38 až po část obce Předín-Hory. Výspravy na tomto 1 kilometr dlouhém úseku jsou plánovány do odpoledních hodin středy 12.5. 2021 v závislosti na počasí a postupu prací samotných. Jednotlivé části vozovky bude třeba vyfrézovat a očisti, aby mohl být aplikovaný spojovací postřik a následně nová asfaltová vrstva.

Harmonogram prací při opravách na okružní křižovatce Kasárna

Poté se silničáři přemístí zpět k okružní křižovatce Kasárna a ve čtvrtek 13.5. 2021 začnou s velkoplošnými výspravami silnice I/23 opět v úseku dlouhém přibližně 1 kilometr. Tentokrát se však bude pracovat od okružní křižovatky na druhou stranu k obci Markvartice. Tato část silnice I/23 by měla být hotova nejpozději do sobotního odpoledne dne 15.5.2021
Výspravy AHV budou v obou případech probíhat za úplné uzavírky zmíněných úseků a doprava bude převedena na značené objízdné trasy. V prvním případě při uzavírce směrem k obci Předín-Hory bude doprava ve směru na Třebíč vedena po  sil. I/38 přes Želetavu a dále po sil. II/410 na Třebíč. Stejně bude vedena v opačném směru.
V druhém případě při uzavírce směrem na Markvartice bude doprava na Starou Říši opět vedena po silnici I/38 na Želetavu a dále po silnici II/112 na Novou Říši a dále po II/407  na Starou Říši. Stejná objízdná trasa je určena i pro pohyb vozidel v opačném směru.

zdroj : Tisková zpráva ŘSD Kraj Vysočina

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*